Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri szelepet és szelepfészk...

Erik_szaki kérdése:

Megéri szelepet és szelepfészket tuningolni egy 4T motoron?

Figyelt kérdés

Például egy 125ccm yamaha xt esetében?

Tudom, hogy ez a fiatalok őrülete, hogy tuningoljuk a meglévő motrot, az helyett, hogy új nagyobb köbösset vennének.

Csak kíváncsi vagyok, hogy ha valaki valami hasonlóra vetemedik, akkor az tényleg megéri? Vagy csak pénzkidobás, és nem érnek el vele túl sok mindent?



2019. nov. 26. 06:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mégis mit értesz azon hogy szelepet tuningolni?
2019. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elárulnád, mégis hogyan kell szelepet és szelepfészket tuningolni?
2019. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:

Szelepfészek esetében bizonyára a chiptuningra gondoltál.

Megértelek, anélkül egy métert sem........ :D

2019. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valami hasonlóra gondoltam, mint amit ebben a cikkben is olvashatunk:

[link]

De közben felmerült bennem az a kérdés is, hogy mi lenne akkor, ha levágnám a motoromról a katalizátort, már csak azért is, mert a motorom kipufogóján van fojtás, 125ccm-nél érezhető a különbség?

Ez a két dolog az ami igazán érdekel, mivel középiskolás végzős vagyok (Számítógépes szerkesztő gépésztechnikus szakon) és csak télen van időm ilyenekkel bíbelődni.

2019. dec. 14. 17:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Látom még nem jött érdemi válasz, szóval először is:

Mit csinál egy Számítógépes szerkesztő gépésztechnikus?


Másodszor a katalizátort ne távolítsd el. Egyrészről gondolj a környezetedre, másrészről ha van rajta rendszám és viszed műszakira, akkor egy ügyesebb műszakiztatónak feltűnhet.

Harmadrészről: persze, meg lehet csinálni, de olyan minimális lesz a változás, h nem éri meg a ráfordított időt, pénzt, energiát. Valamint a tuning mindig élettartam csökkenéssel jár. Nem véletlenül mondják, hogy ha több Lóerőt szeretnél akkor vegyél nagyobb motort.

2020. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!