Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki elmagyarázná, hogy ez...

Valaki elmagyarázná, hogy ez miért van?

Figyelt kérdés

Teljesen hülye vagyok a témában, ezért is a kérdés.

Mindenki isteníti a turbó dízeles autókat, hogy azok mennyivel dinamikusabbak meg nagyobb a nyomaték mint egy hasonló lóerejű szívó benzinesnél.

Ezt igy oké elfogadtam, de kivancsiságból megnéztem és például vegyünk alapul egy mk1-es Ceed-et

Az 1.4-es szivó benzinnél 11.7 mp a 0-100

1.6 crdi 14.1 mp a 0-100

Oké ez sok tényezős dolgok, de ezek a gyári adatok ráadásul a dízeles 10 lóerővel és sok Newtonméterrel erősebb, akkor miért lassabb a gyorsulás?!

Nem ezért imádják a turbós autókat? Mert “húz mint az állat”?



2019. nov. 26. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy ennyivel erősebb, mégis ekkora különbség van gyorsulásban. Ezt okozhatja a dízel nagyobb tömege. Tippem szerint egy jó mázsával nehezebb lehet a dízel. Ami azért nem kevés.

Amúgy a szívó benzines is gyorsul, csak ki kell nyomni ehhez a szemét. Ki kell húzatni üvöltő motorhang mellett a sebességeket 6000-ig és akkor szedi a pacskert. A dízel azért kellemesebb, mert hasonló gyorsulást kellemesebb 3000, max 4000-es elváltogatásoknál képes elérni. Az alacsony fordulatszám tartományban 1500-2500 még szembetűnőbb ez a különbség. Tehát végülis abszolút értelemben nem dinamikusabb, csak az alacsonyabb fordulatra hangolt motorkarakterisztika miatt érzetre kellemesebb vezetni.

2019. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahh így már világos. Köszi szépen.:)
2019. nov. 26. 21:30
 3/5 Tomcatters. ***** válasza:
Igen ah írta az első, a diesel atlagban nagysagrendileg 150-200kg nehezebb(maga a motor joval nagyobb igenybevetelnek van kitéve átlag használat mellett, ezért joval nehezebb, strapabirobb anyagokbol keszül
2019. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1.4 109 LE, az 1.6 CRDi 90 LE-s. Szóval semmi meglepő nincs ebben.


ui.: Volt 115 LE-s 1.6 CRDi is, de az ugyanúgy ~12 mp alatt van 100-on, mint az 1.4 benzin.

2019. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van még egy oka: a dízelben szerintem nagyon hosszú váltófokozatok vannak, a benzinesben meg biztos rövidek. Amúgy nem normális hogy ilyen sok különbség van, ez nem jelle.ző.
2019. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!