Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem pontosan, hogyan működik az elektromos ablakemelő?

Figyelt kérdés

Részletesen érdekelne, szóval, vagy ha tudtok valami jó linket magyar/angol nyelven (esetleg német), képekkel, ami elmagyarázza, azt sem bánnám.


Az alapokat értem, de egy oktatási projekthez kellene, és nem vagyok benne 100%-osan biztos, hogy pontosan értem.



2019. aug. 12. 01:53
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Egyszerű mert gomb nyomásra működik.
2019. aug. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Tessék, egy PC táppal működtetett ablakemelő:

https://www.youtube.com/watch?v=gKbXcMZq-VY


Minden esetben egy bivaly villanymotor, valami szép nagy fogasívet mozgat, majd különböző mechanikákon keresztül tovább az ablakot.


Pl az opelnél szeret széthullani a szegecselés, olyankor ferdén megy fel az ablak, meg töri az üveget.


Ha meg akarsz bolondulni, akkor próbálj egy zsigulinak elektromossá alakítani az ablakemelőjét. Bowdenes istencsapása, valami tébolyodott ruszki mérnök okossága.

2019. aug. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szerelni akarok, csak a könyv ezzel példálózik és nincs időm se meg kedvem se a fél könyvet újraírni csak hogy a saját példámat hozzam (pl ülésállító vagy légzsák, azok működését jobban átlátom)
2019. aug. 12. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!