Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Oktatóm szerint nem lehet pl...

Oktatóm szerint nem lehet pl 20 percig gyakorolni a parkolást mert felkeményedik a szervó. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2019. nov. 28. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Baromsag. Csak egy helyben nem szabad sokat tekergetni de parkolni anélkül is lehet 90 százalékban.
2019. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annak nincs értelme, hogy egy parkolóban ki-be állj egy szűk területen.

Komplexen szokták gyakoroltatni a parkolásokat: haladás - érkezés - beállás - kiállás.

A vizsgán is hasonló módon történik, meg kell látni a helyet, jelezni, végre hajtani a manővert, ami összetett feladat, a szervóra hivatkozást nem értem.

2019. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szervónak semmi baja nem lesz. Max. a futóműnek nem tetszik, ha álló helyben sokat tekergeted a kormányt.
2019. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2019. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy régebbi fajta Corsaval tanultam, aminek iszonyat puha volt a szervója, de ha álló helyzetbe tekertem a kormányt, akkor úgy felkeményedett, hogy iszonyat nehezen lehetett csak forgatni a kormányt. Szóval igaz lehet.
2019. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár ez nem egy gyakori eset, de 20 perc folyamatos kormánytekergetéstől teljes mértékben elképzelhető. Főleg ha valami régebbi, olajos szervóról van szó.
2019. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Parkolást, ki-be állást ugyanott folyamatosan gyakorolni nincs értelme, nem életszerű (kivéve, ha targoncázol).

A parkolás nem mindig rutinszerű, hiszen az élet mindig különböző helyzeteket hoz. Hol járművekkel szegélyezett helyre állsz, hol járművek és egyéb tárgy, vagy tárgyak vegyesen.... Személyautók, motorkerékpárok biciklik, teherautók... falak, járdaszegélyek, fák, bokrok, oszlopok... Olykor sík terepen, néha lejtőn, emelkedőn... és persze ott vannak az útfelfestések is... Van mikor fel kell állni a járdára teljesen, néha csak részben, hol párhuzamosan, hol merőlegesen, vagy éppen ferdén.

Közlekedsz parkolsz, közlekedsz, parkolsz... gyakorolni is így kell.

2019. dec. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!