Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A téli-nyári gumi problémát...

A téli-nyári gumi problémát meglehet így oldani?

Figyelt kérdés

Soknak találtam venni egyszer nyárit, utána télit, a héten rakattam fel nyári helyett télit és használom amíg jó a gumi. Most már télen nyáron ugyanaz a gumi lesz így nincs dupla költség. Figyelek a keréknyomásra, és ha úgy van akkor egy szett gumival eljárok 2 évet is. Fölösleges szezonális gumikra költeni, jó a téli is, csak az nyáron jobban kopik. Viszont 2 évet simán lehúz még a gyengébb márka is.


Vélemények?


2019. nov. 28. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyit jársz vele. Ha városon belül szlalomozol tökéletes csak a téli gumi de ha nagyobb kilómétereket teszel akkor érdemes váltani
2019. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Igazából sokat nem kell hozzátenni. Te is tudod, hogy rossz, mégis a télit fogod használni nyáron. Leszarod a többi közlekedőt is, spórolni akarsz. Nincs pénzed rá, mégis van kocsid. Történet vége.
2019. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van a 3-asnak! Miért nem 4 évszakos gumit vettél?
2019. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

"Most már télen nyáron ugyanaz a gumi lesz így nincs dupla költség. Figyelek a keréknyomásra, és ha úgy van akkor egy szett gumival eljárok 2 évet is."


Ugyanannyi költség van téli-nyári szettel. Legfeljebb az átszerelés költségét úszod meg. Ugyanis ha 2 téli szettel 4 évet jársz, viszont 1 téli-1nyári szettelszintén 4 évet járnál, akkor ugyanúgy 2 garnitúrát használsz 4 évente. A téli és a nyári ára kb ugyanaz, minimálisan a téli drágább szokott lenni. A csere mondjuk nem kevés, egy fél gumi ára. Ebből 4 év alatt 8 helyett csak 2-t fizetsz, 3 gumi árát spórolod meg. Viszont nyáron ugyanúgy nem túl előnyös a téli, mint fordítva. Ha nem a pusztában laksz, akkor szerintem is a 4 évszakos lehet a legjobb kompromisszum. Ebből viszont eérdemes egy jobbat venni. Úgy persze lehet, hogy nem sprólosz meg olyan sokat.

2019. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a gumist és azt mondta 4 évszakosból csak gyári van, de azt ő nem ajánlaná. Nem mondta meg konkrétan miért, de elhiszem neki.
2019. nov. 28. 14:49
 6/19 A kérdező kommentje:
#6, magadból indulsz ki? Van pénzem, sőt az alufelni is drágább a kocsimon mint az átlag, de ha tudok ezen spórolni miért ne? Nem tudom minek képzelik itt magukat egyesek....
2019. nov. 28. 14:50
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Egy autó fenntartásánál pont a gumival spórolsz?
2019. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Van pénz, de spóroljunk a gumin. Aha. Troll.
2019. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

A téli gumi túlságosan felpuhul a nyári hőségben és lerepülsz az útról tempósabb kanyarban, rosszabb esetben másokat is veszélybe sodorsz. A fékút is hosszabb lesz.

De van egy olyan érzésem, hogy ez már eldöntött kérdés.

2019. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Drága alufelni van az autódon, de azért, hogy spórolj, inkább nyáron is téli gumival jársz??? Erről nekem az jut eszembe amikor BMW-vel elmennek tankolni az emberek 2000Ft-ért :D


És mégis mit spórolsz, ha nyáron is téli gumival jársz? A szerelési költséget megspórolod, de egyrészt a téli gumival nagyobb a fogyasztás, másrészt gyorsabban kopik. Az meg, hogy írod drágább alufelni van az autódon, mint az átlag... Gondolj bele, jobb lesz, ha a havas, sós latyak szétmarja azt a drága alufelnidet?? Akkor arra is költhetsz majd és nem csak, hogy nem jössz ki olcsóbban, de még rá is fizetsz.

2019. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!