Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen akkumulátort javasoltok...

Carcass9 kérdése:

Milyen akkumulátort javasoltok ebbe az autóba,45 vagy 55 Ah-sat?

Figyelt kérdés
Van egy Renault Megane Eco (1996) gépjárművem, és ami benne van akkumulátor az 45Ah-s és 360A indítóárammal rendelkezik, 4 éves. Most, hogy esténként már fagyogat, reggel beülök és csak tekeri az önindítót nagyon nehezen és nem indítja már el az autót. Milyen márkájút és kapcitásút érdemes venni bele?

#akkumulátor #12V #45Ah #start power
2019. dec. 1. 06:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A legnagyobbat, ami belefér.
2019. dec. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha befér a helyére, válaszd inkább az 55-öst.
2019. dec. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha belefér az 55-ös, akkor azt venném én is. Márkából pedig jobbakat vennék: Bosch, Varta... Lehet van aki ezzel nem ért egyet. Lehet hogy drágább pár ezer forinttal, de nekem egy Bosch most fogja megkezdeni a 8. évét egy modern teleelektronikázott kint tárolt dízel autóban. Ha ez bedöglik, megint ilyet vennék.
2019. dec. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ahogy az #1-es írja...de...az is fontos, főleg télen, hogy a töltés megfelelő-e? Ugyanis az aksi télen nagyobb strapának van kitéve.
2019. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
EXIDE excell 50Ah ez pont belefér, és örök darab.
2019. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amekkora belefér olyat kell venni. Az nem baj ha nagyobb az indítóáram, annál jobban fog üzemelni, csak arra kell figyelni hogy beleférjen az akku tartóba. Ha gyártót keresel előttem valamelyik válaszoló írta a Boscht és a Varta-t. A Bosch az jó, nekem van egy 23 éves benzines autóm amiben az van, az akku is már van vagy 6 éves, de lehet már 7 is, de még bírja.


A másik autóm ami dízel és napi szinten használom abba Varta volt azzal vettem. Amikor megvettem az autót az akku 3 hónapos volt, ez számlával is igazolva volt, meg rá is volt írva mikor gyártották elég friss volt az is. Szóval az is jó volt, mert a legdurvább hidegben is elindult vele a dízel, viszont alig lett 3 éves az akku amikor egyik napról a másikra azt mondta ennyi volt. Akkor Bosch akkuval betudtam bikázni és elmentem vele akkumulátoroshoz ahol műszeres mérést is végeztek és mondta ott nekem az eladó hogy a Varta akkumulátorok jók, de nem indító akkumulátornak hiába lett arra a célra gyártva az rossz konstrukció nem valami jó.


Nekem egyszer egy akkumulátoros üzlet eladója az Exide termékeit javasolta, mondta hogy világszinten is a legjobbak közt van akkor talán a 3. legjobb volt. Igaz árban nem a legolcsóbb, de mondta hogy nagyon szívós darab és kb megölhetetlen, maximum egy szándékos rövidzárral lehet kinyírni. Egyébként én is azt tapasztaltam az Exide akkuval hogy jók. Azért mínusz 10 fok alatt egy öreg dízelt is gond nélkül betudtunk indítani vele.

2019. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
# 3 vagyok. Az Exide is jó. Én is meg merném venni.
2019. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy van, a legnagyobbat kell venni ami belefér.

Nekem is Varta volt az új autóban , de 3 év után már napi szinten kellett töltögetni. Aztán kicseréltem Exide-re.

Na ez 8 évet birt.

Egyébként a kamionokban is a cégnél a Varta egy évet se birt ki, az Exide 5-8 évet mindegyik.

A Banner se jó, két évet nem tudott.

2019. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Uraim, köszönöm a választ! Ment a zöld kéz mindenkinek! Egyébként a töltőáram amit a generátor ad alapjáraton ma mértem ki és 14,3 illetve 14,4 volt között ingázik! Ami pedig az akkumulátort illeti, ezt néztem ki magamnak, de köszönöm azoknak is akik a Bosch-t illetve Varta-t ajánlották!


[link]

2019. dec. 1. 13:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is az AKKUPARTNERtől rendeltem és minden jó, hibátlan bolt.
2019. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!