Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a minimum hőmérséklet...

Mi az a minimum hőmérséklet amelyen a mai modern dízel autóknak gond nélkül, elsőre indulniuk kell? -15 fok körül?

Figyelt kérdés
2019. dec. 1. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó az -40nnek is!
2019. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az a -20 akkor még gond nélkül bekell indulni. Az előttem szóló, még nem volt olyan hidegben hogy tudja mit csinál akkor a dizel. .

Én voltam -35 fokban, de ott már nem állítottuk le a motort , ment éjjel nappal.

Akkor már az akku is annyira legyengül hogy csak nyöszörög.

2019. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
-25ben voltam, minden gond nélkül elindult a dízel, ráadásul egy öreg előkamrás dízelről beszélünk!!!!
2019. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2011 óta van dízel autóm. Azóta -17 fok volt nálunk a leghidegebb. Az meg se kottyant neki, azonnal indult. A mi éghajlatunkon nincs olyan hideg, hogy egy jó műszaki állapotban lévő dízelmotornak és megfelelő gázolajat tankolva ez gond legyen. -25, -30 elvileg még nem gond.

Valamit ír erről a mostani autóm használat útmutatója, mindjárt megnézem...

2019. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nah, ezt írják: "A gépjármű indítása alacsony hőmérséklet esetén Kiegészítő fűtés nélküli motor indítása dízelmotorok esetében -25 °C-ig, benzinmotorok esetében -30 °C-ig lehetséges. Ehhez megfelelő viszkozitású motorolaj, megfelelő üzemanyag, elvégzett szervizek és megfelelően feltöltött járműakkumulátor szükséges."
2019. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jó a kompresszió és az izzítás, akkor ezek a modern közvetlen befecskendezéses dízeleknek legalább -20-ig pöccre indulnia kell.
2019. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!