Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Társasházban házközponti...

Társasházban házközponti fűtés van. Létezik erre vonatkozóan jogszabály, hogy milyen minimum hőmérsékletet kell biztosítani és mikor kell fűteni?

Figyelt kérdés

Függő folyosós társasház legfelső szintjén lakok (7. emelet). Fűtés kb. reggel 7-től este 8-9-ig van, éjszakára elzárják teljesen.

A legújabb, hogy a mostani hétvégén csak reggel fűtöttek 7-9 között, és este 6-kor kapcsolják még be 2-3 órára.

Ez most még elmegy, de az a baj, hogy télen a mínuszokban is ugyanúgy elzárják éjszakára, így reggel van, hogy 16-18 fokra ébredek...és napközben sem megy fel 20 fok fölé.



2015. okt. 18. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Ez teljesen normális, éjjel 16 fok, nappal 20 a szabályos. Ez tökéletesen elég is, ha nem bugyi-melltartóban illetve alsógatyában mászkálsz otthon, hamem felveszel egy nadrágot meg pulóvert is.
2015. okt. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

20 fokban meghalok.

Polóban elvagyok a 16fokban.

Örülj neki, nyápic.

2015. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem beszélj a közös képviselővel. Normális, hogy mindenki más hőfokban érzi komfortosan magát, nálunk az éjjel-nappal 22 fok vált be. Kisgyerekünk van.
2015. okt. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:
66%
Az MSZ szerint 20 fok a minimum, ha lakószobáról van szó. Fürdőben 23.
2015. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 JulesM111 ***** válasza:
83%

A házközponti fűtés nem a távfűtési törvény hatálya alá esik. A közgyűlés által egyszerű szavazattöbbséggel meghozott hatrozat írja elő a fűtés módját.

Valószínű, ezer éves ingatlan, korszerűtlen, pazarlásra teremtett fűtési rendszerrel, sok vénnel, akik azt hiszik ezzel spórolnak, plusz a fűtést végző személy nem hozzáértő.

2015. okt. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó: csak nem egy házban lakunk? :) teljesen eltaláltad... nagyon régi házról van szó, rengeteg a nyugdíjas, és közülük 2-3-an "irányítják" a közös képviselőt. Ő egyébként egyáltalán nem ért a fűtéshez. A legfelső szinten bérelek lakást, két-három naponta légtelenítenem kell két radiátort, ami így nem fűt rendesen, és nem fogja fel, hogy azért, mert ide "jön fel" a ház rendszerében termelődő levegő és nincs benne elég víz. A rendszert sem tudja légteleníteni.

Szerinted azt a határozatot honnan tudnám előkeríteni, ami a fűtésről szól? Csak házirendet láttam, de abban erről egy szó sem esik...

2015. okt. 26. 16:05
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Olvasd el R.F.Scott-tól a Déli-Sarkvidéken című könyvet. Ha nagyon fázol beválik. Ők minusz 44 fokban aludtak egy sátorban. :) Egyébként együttérzek én sem bírom a hideget. Szerintem a főtávnál kéne érdeklődnöd, vagy nem tudom nálatok milyen fűtés van. Szerintem a napközben 23 és este 19 ami elfogadható. 16 semmiképp. Este sem kéne kikapcsolni a fűtést csak akkor lejjebb veszik, az normális. Nálunk mikor a magas ár miatt csökkentettek a hőfokon sűrű bocsánatkérések mellett írták ki, hogy este csak 19 fok lesz. Szóval ennél lejjebb tuti nem mehet. Munkahelyen is hazaküldenek ha 16 fok van. Szóval nincs igaza annak aki ilyeneket ír. Az is lehet hogy nem légtelenítették a fűtőtesteket nálatok ezért ilyen hidegek. A Főtáv ingyen küld szerelőt a közös képviselőnek kell szólni, ha gyors megoldást akarsz kérd el az elérhetőségét és intézd te. Mikor új lakásba költöztünk hetekig alig volt fűtés emiatt.
2015. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már bocsi de a közös képviselőnek feladata szólni, hogy légtelenítség a rendszert. Kell hogy legyen elérhetősége a szerelőkhöz. Teljesen mindegy hogy ő ért hozzá vagy nem, intézkedjen. Ha a rendszert légtelenítették és nálad még mindig hideg van akkor a szerelőknek ki kell menni hozzád, és légteleníteni a fűtőtestjeidet. Ez ingyenes! Ha ezt két naponta kell akkor két naponta. Egyébként nem fog kelleni max 2-3 alkalommal és utána renden lesz.Ha a közös képviselő nem segít keresd a főtávot. Nem azért fizeted a drága fűtést hogy fagyoskodj! mond meg neki nyogodtan. ;)Egyébként meg ez az egész ügy nem érinti a házban lakó banyákat, nem értem miért nem segít a közös képviselő.
2015. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sokkal jobb lenne, ha távfűtés lenne nálunk, de sajnos nem az. Házközponti fűtés van, a kazánt pedig a közös képviselő kapcsolja ki-be a házban lakó néhány idős néni parancsára. (Gondolom valahova csak kerül az a sok pénz, amit mi a fűtés címén befizetünk a közös költségbe, mert hogy fűtés az alig van...amikor otthon vagyok csak fázok)

Fűtési terv nincs, amiben a lakók jóváhagyták volna, hogy éjszakára és napközben is teljesen elzárják a fűtést.

Állítólag a jegyzőnél lehet panaszt tenni ilyen esetben, erről valaki halott már?

2015. dec. 2. 11:26
 10/10 anonim válasza:
2/9 anonim: téged sem anya szoptatott
2022. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!