Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Foglaló fizetése autókereskedő...

Foglaló fizetése autókereskedőnél, mennyire rizikós? Érdemes-e igy? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Kérem olyanok irjanak, akinek van tapasztalata, hogy megy egy ilyen adásvétel.


Adott: Külföldről behozott jármű a kereskedőnél, nincs még magyarországi forgalomban. Vételi szándék esetén a kereskedő 200000 Forintot kér foglalóként. Ez állitása szerint a magyarországi üzembehelyezési költséget fedezi. (továbbá neki garancia, hogy nem lépek vissza) Az okmányiroda, vizsgaközpont, stb. leterheltségétől függően pár hét, mire át tudom venni az autót friss műszakivizsgával.


Kérdéseim:

- Ez a 200000 Ft a gyakorlatban mennyire általános? Akár a tényleges üzembehelyezési költség fedezésére, vagy a 200 ezer forint? Én egy kicsit soknak tartom.

- Alku tárgya lehet az, hogy várnom kell az autóra?

- Mi van, ha az átvételkor az autó állaga, egyéb kiegészitői megváltoznak, a foglaló aláirásának időpontjához képest álapottól?

- Én közvetlenül a kereskedőtől vásárolom az autót? Olvastam olyat, hogy "valaki" irt alá "valami" szerződést, és két év múlva a NAV még a regisztrációs adót kifizettette az autó tulajdonosával.

- Mire figyeljek, ha ilyen ügyletbe bonyolódnék?

- Egyéb észrevételek, tanácsok?


Válaszokat köszönöm



2019. dec. 1. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Foglaló, vagy előleg, az nagyon nem mindegy. Ennek nézz utána a neten, hosszú lenne leírni.

Hogy sok-e a 200, ez az autó árától is függ.

Én mindenképp kockázatosnak tartanám egy olyan autónál amelyik nincs még magyarországi forgalomban.

2019. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minek fizetnél, ha kész van minden megveszed és kész. Amit leírtál az mind előfordulhat és nem állhatsz el mert bukta van.

Tehát akármit akarnak neked adni azt kell elfogadnod.

2019. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismeretségi körömben kapásból 3 embert tudok, aki megjárta azzal, hogy előre adott pénzt kereskedőnek, mind a 3 esetben az autót ugyan megkapták, de az ígért "1-2 hét" helyett sok héttel v. hónappal később.

A tapasztalat az, hogy a kereskedő fűt-fát megígér, aztán amikor már a kezében a pénz, akkor hirtelen "közbejön valami" meg "nincs időpont" meg hasonlók.


Én csak akkor tennék le foglalót, ha lenne mellette egy szerződés, hogy ha nem valósul meg az autó átadása (a megtekintettel megegyező állapotban) X. dátumig, akkor a foglaló 2 szerese visszajár - ha már foglalót szeretne kapni, akkor legyen foglaló, ami mindkét fél számára jár kötelezettséggel jár - a kereskedő garanciát szeretne, hogy nem lépsz vissza, oké rendben van, te meg garanciát szeretnél, hogy 3 héten belül autód lesz.

2019. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 b1812567 ***** válasza:

Ha foglalót adsz a kereskedőnek, akkor nagyon precízen megírt papírt csináljatok róla, amiben részletesen benne van az autó állapota, felszereltsége, évjárat, stb, lehetőleg konkrét adatokkal (alvázszám, stb). És nézz utána, valóban olyat akarsz-e, mint amilyen az a példány.

Meg legyen benne az is, mennyi a vételár, milyen egyéb költségek lesznek.

És persze az átvétel legkésőbbi dátuma, lepapírozva.


Így, ha nem teljesülnek a feltételek, valamit sumákolni akar a kereskedő, visszaléphetsz a vásárlástól.

Ráadásul alapesetben a foglaló duplán jár vissza, ha az eladó hibájából nem jött létre az adásvétel.

(Ha a vevő hibájából, akkor meg az bukja a foglalót ugye.)

2019. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is így vettem...

Hallgathatod itt jótanácsokat, de az az autó akkor nem lesz a Tied.

A 200e-en lehet vitatkozni, de a kocsi átadásakor megkapod a nevedre szóló forgalmit, ebben benne van az eredetvizsgálat, a vizsgadíj és az okmánirodai költség.

Benne van még a vagyonszerzési illeték is, és minden a Te nevedre szólóan.

Te, mint kereskedő mindezt megcsinálnád egy sima ígéretre?

Nem hiszem..

Nekem nem volt gondom.

2019. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, ha a szerződésben minden ki van kötve, akkor megoldható.

Ha a határidő mondjuk csúszik akkor gond van.

Te elvileg jogosult vagy a "foglalási szerződésben" leírtakra, akkor a kereskedőnek van egy a Te nevedre végigzongorázott autó, Te meg joggal mondod, hogy nem kell.

Na, akkor elkezdhettek vitatkozni, a jog melletted áll, a pénz meg az ő kezében van... Gondold ezt tovább.

Bíróság...

2019. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vállaltam a kockázatot (100e), mert tetszett az autó, 5 nap múlva minden emlegetett papír, befizetési csekk, forgalmi, törzskönyv a kezemben volt.

Azóta is happy...

2019. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!