Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek oda akkumulátor...

Mire figyeljek oda akkumulátor vásárláskor?

Figyelt kérdés
Kezdő autós vagyok. Jelenlegi aksi elromlott. Mire figyeljek oda ha újat veszek? Feszültség, Ah,stimmeljen és jobb +-os legyen. Kell még valamire? Mérete? Illetve milyen márkát érdemes és nem érdemes megveni?
2019. szept. 1. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Azokra a dolgokra figyelj amiket elmondtál, plusz a méretet illetően a magasságra külön is, mert vannak típusok amikbe alacsonyabb akku megy. Fontos még hogy start-stop-os-e az autó vagy nem, ennek megfelelően kell-e bele AGM akksi vagy jo a sima.

A márka vallási vitákat szül, szerintem a nagyobb gyártók egyikében sem fogsz csalódni, én személy szerint Vartákat használok hosszú ideje problémamentesen, de a Banner, Exxide, esetleg a Bosch is lehet ugyanolyan jó, ezekből bármelyiket választhatod, illetve válaszd azt amelyikre a leghosszabb garanciát adják. A bevásárlóközpontok alsó polcáról a noname vackokat viszont kerülném. Egyébként mindegy a márka, csak valami ismert név legyen.

2019. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Keress olyan boltot, ahol beszámítják a régit. Otthagyod nekik.

Ők beszerelik neked az újat, sőt töltést is mérnek.

Nem lesz vele gondod!

2019. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

"A bevásárlóközpontok alsó polcáról a noname vackokat viszont kerülném."


Ezzel teljesen egyetértek. Illetve még annyit tennék hozzá hogy pl Vartán vagy Boschon belül is van három féle teljesítményszintű akku. Tehát nem elég csak a márkanevet nézni.

- Áruházakban is megtalálható, olcsó, "basic" kategória: Bosch S3 Black / Varta Black Dynamic.

- Középkategória: Bosch S4 Blue / Varta Blue Dynamic.

- Leginnovatívabb: Bosch S5 Silver / Varta Silver Dynamic.

Értelemszerűen az ár is ennek megfelelően növekszik. A Black is megfelelő lehet egy régebbi, kis benzinmotoros autóba. De egy újabb, sok fogyasztóval ,elektronikával rendelkező, nagyobb sűrítési viszonnyal rendelkező motorral szerelt autóba már megvenném a Silvert.

2019. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
A legjobb az EXIDE, olyat vagyél és ami befér a régi helyére.
2019. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vettem márkaszervizben ugyanolyat mit ami benne volt, lehet drágabban jött ki..de biztos 😏
2019. szept. 6. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!