Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lesz problémás az...

Mennyire lesz problémás az autóknak, hogy még több etanolt fognak az üzemanyagba rakni?

Figyelt kérdés
Nem rég hallottam,hogy több lesz az üzemanyag etanol tartalma,ez most csak pl a 95-ös benzinre terjed ki?Meg,minden kútnál egységes lesz,úgy értem,nem csak mol kutaknál hanem shell-nél is meg a többinél is?Valahol olvastam,hogy az agip meg xy kutak már mérséklik az etanol üzemanyaghoz való adását,ez mennyire igaz?

2019. dec. 2. 02:35
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Azt hogy "nem rég hallottam, valahol olvastam", ezek pletyka szintű valamik.

Majd ha hivatalos lesz, akkor biztos mindenki megtudja.

De abban biztos vagyok hogy a motoroknak nem árthat, vagyis csak elfogadható mértékben.

2019. dec. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
34%
Nem fog ártani maximum a figyasztasod lesz több par decivel
2019. dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egységesen meg lesz/van határozva a minimum bioetanolszínt,így összes kútnak a szabályozásnak megfelelően kell teljesítenie. 2020 január 1-től.

Igen, ez 95-ös benzin és gázolaj.

Én eddig is magasabb oktánszámút tankoltam és ezek után is,így ez nem érint. Vannak olyan régi autók amikre nagyon nem lesz jó hatással,mert hosszabb távon tönkre teszi,nem soroltak sehol ilyen autót,de lehet pl a kis polski nem szeretné. Amelyik autókat ez nem érinti azok bírni fogják,kivéve ha csak kb ünnepnapokon van használva,mert állásába kárt tesz az autóba,így ha valaki télre elrakja,vagy tudja,hogy jó pár hónapig nem fogja használni akkor ajánlott a magasabb oktánszámúval megtankolni ami nincs "pancsolva". Elvileg olcsóbb is lesz a "pancsolt" üzemanyag, az emelést elnézve,januárig majd 30 ft-al drágább lesz aztán januártól 20ft-al olcsóbb

2019. dec. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szabvány január 1-töl írja a 95 -ösbe 10% etanol keverhető. Még nemigazán tudják, hogy melyik autóra milyen hatással van. a kagylósnál a 100-asban is van 5%.


ezt a keverést központilag végzik az olajfinomítók.

2019. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
3. Nagyobb hülyeséget nem is tudnál írni, hogy állásba megy tönkre ettől az üzemanyagtól.
2019. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös

Nézzél utána....bőven találsz cikkeket és videókat is!!!!!! Aztán bízom benne mindegyikhez lefogod írni,hogy ekkora h.lyeséget!

2019. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmilyen hatással nem lesz. Minimálisan magasabb lesz a fogyasztás (kíváncsi vagyok, hogy a NAV üzemanyag normák utánamennek-e a növekvő fogyasztásnak).

Minden injektoros autó motzorvezérlője tud alkalmazkodni az üzemanyag minőségéhez, tapasztalataim szerint 50-50% EN95 - E85 volt az a határ, amikor még semmilyen körülmények között nem jelentkezett a "checkengine". Nyáron elviselte a 60% E85-t is.

Az 50-50%-ot átszámolva benzin-alkohol arányra (mert a benzinben is volt 5% alkohol, a bioetanolba is kevertek 15% benzint), 55% benzin, 45% etanol volt az az arány, amit még elviselt.

Ennek alapján a 10% alkohol nem okozhat semmi észrevehetőt, csak a fogyasztást. A fogyasztás a tiszta benzinhez képest kb 3%-al lesz magasabb (tisztán alkohollal kb. 30%-al enne többet).

2019. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na hát fogyasztás emelkedés az pont nem hiányozna.Néha gondolkodom lehet százas benzint kéne tankolni,csak kicsit sokallom a 40Ft-os különbözetet.
2019. dec. 2. 11:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja csak a prémium vs normál üzemanyag közötti különbség árban sokkal több lesz mint amennyivel kevesebbet enne az autó..

Főleg hosszú távon lesz érezhető ha az ember számolgat.


40 forintos felár rohadtul nem éri meg.

Néha-néha lehet tankolni azt, hogy tisztítsa kicsit az üzemanyag rendszert (benzines autóknál) de állandóan azt tankolni nagy baromság.


10 liternél már 1 litert buksz..

100 nál 10-et

1000 liternél 100 litert


Két olajcsere periódus között ez lehet 30.000 - 40.000 ft különbség is. (10e km olajcserére értendő)

2019. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!