Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fényszóró beállítás megoldha...

A fényszóró beállítás megoldható otthon valahogy, házilag?

Figyelt kérdés
vagy csak szerelőnél?

#otthon #fényszóró #fényszóróbeállítás
2019. dec. 5. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Otthon is lehet, de hosszú lenne leírni. Viszont a gugli a barátod!
2019. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meglehet oldani, meg akár lehetne segíteni is, de nem tudjuk hogy mi az amit nem tudsz.
2019. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg persze. A neten ha rákeresel, van róle leírás.

Én a kanyarkövetős bixenon fényszóróm alaphelyzetét állítottam be házilag. Az évekkel ezelőtt volt, azóta is jól látok vele és senki nem villogott még szembe.

Nagyjából: Nálam a fényszórón hátul rajta van, hogy 0,5%-os lejtést kell beállítani. Sík úton, merőlegesen odaállok egy fal elé közvetlenül amilyen közel csak tudok állni az autó orrával. Megjelölöm a falon azt a pontot ahol a vetítési képben "törés" van, valamint a vízszintes szakasz tetejét is. Ezt mindkét fényszórónál megteszem. Teljesen egyenesen hátragurulok, pontosan kimért 10 métert. No a töréspontnak jobbra-balra nem szabad elmásznia. Ha elmászott úgy kell beállítani a jobbra-balra állító csavarral/tekerővel, hogy ugyan ott legyen. A vízszintes szakasznak pedig 0,5%-os lejtés esetén 5 cm-rel kell a jelölt vízszintes alatt lennie. Értelem szerűen ha 1%-ot kell beállítani, akkor ez 10 cm.

Dióhéjban ennyi. Egyszerűbb megcsinálni, mint leírni.

2019. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tompított világítást szeretném beállítani. Ehhez kérnék segítséget.
2019. dec. 5. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:

?

És én nem azt írtam? Az irányán kívül mi mást szeretnél rajta beállítani?

2019. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönm.
2019. dec. 5. 20:32
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. dec. 5. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!