Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TSI motorok pro/kontra?...

TSI motorok pro/kontra? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

SuperB vásárlásán gondolkozom, egyik nap néztem egy kereskedőnél 1.8 tsi motorral, rendesen le akart beszélni róla, hogy ilyen motorral ne vegyek kocsit.

Olyanokat keresek akiknek van, akár Vw,akár Skoda, lehetőleg évszámmal és km-el írjátok meg a tapasztalatok at.

Jöhet negatív is pozitív is, várom a tapasztalatokat



2019. dec. 6. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Hagyd ki , gyatra anyagok sokszor megy szét es drága minden .
2019. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Eddigi utánajárásaim alapján csak kontra szól mellette.

-Használtan vennéd, nem láttad az előző tulaj szokásait.

-Ebből kifolyólag már tegyél is félre pénzt egy turbóra(komplett csere, jobb esetben csak javítás) akkor ott a vezérlés, az is kényes szar mindegyiknél, meg kell nézetni, de inkább cserélendő az is hogy legalább már nálad rendben legyen és tudd hogy merre hány méter.

Nekünk volt a család egyik tagjának Tfsi Seat-ja 2008-as, valameddig pénzelték az autót, utána megszabadultak tőle jókora veszteséggel 2015-ben és még 140e km sem volt benne, egyébként is kinek kéne még egyszer egy olyan autó amiben már motort kellett volna cserélni ilyen idős korára. Hajtva nem volt a tulaj korából fakadóan sem, csak épp már akkor szar volt mikor még a gyárban állt.


Mazdát, Hondát nézegess ha nem akarod magad csődbe juttatni, nem tudom milyen távra kell neked az autó, de gyanítom több marad a zsebedben egy sima szívómotoros, jól összerakott autóval, mint egy fos összehányt vw család "termékével"

2019. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
0%
Amig lehet szívó motorost köll venni... ami szuper teknika az nagyon eltud romlani
2019. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 éve ilyet használok (cégnél), 3 évig 2-es octaviát, azóta 3-ast, mindegyiket 1.4tsi-vel. Különösebben rosszat nem tudok róla mondani, megy, teszi a dolgát. A 2-es olyan volt, hogy autópályán új korától ette az olajat, a 3-assal ilyet nem tapasztaltunk - azokból meg volt 1 a cégnél, aminek 3 éves korában szétment a vízumpája, egyéb bajra nem emlékszem.

Én 5-6 liter benzinnel eljárok ezekkel, de nem vagyok egy száguldozós típus.

2019. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Melyik generációs Superb?

De összességben:szereti enni az olajat, nagyon

kokszosodás, bár ez minden modern motornak baja

lánc probléma


Ekkora autóba 2.0TDI

2019. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2010es volt amit néztem 125e km.

De a srác a kereskedésben tényleg úgy nyitott, hogy az előző tulaj eladás előtt 500 ezret költött a motorra, hogy hibamentes legyen. 🙂

Nagyobbacska autót keresünk mert 2 kicsi gyerek is van, viszont alapvetően gyakrabban kicsi tavokra, és csak néha nagyobbakra, ezért nézek elsősorban benzin motorosat,olyan 3 M környékén

2019. dec. 6. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Superbbe vagy 2.0tsi vagy 2.0tdi való!
2019. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Két gyerekhez még egy octavia is bőven elég.
2019. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Az 1.8 TSI legnagyobb problémája az olajfogyasztás volt, plusz a turbó ment tönkre azoknál, akik elnyújtották az olajcsere periódust.

120 ezer nem sok, ha az tényleg annyi, de pl. egy kettőstömegű lendkerék-csere bármikor befigyelhet 250 ezer körüli összegért, ezekre készülj fel.


Sokan köpködik a tsi-ket, pedig amúgy nem rossz motorok, csak nem tolerálják az igénytelen tulajokat akik elhanyagolják és mindenféle szarral tankolják őket. De éppen emiatt én félnék a használt tsi-től.

2020. jan. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!