Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pumi kutyaval tapasztalatok...

David2014 kérdése:

Pumi kutyaval tapasztalatok pro es kontra?

Figyelt kérdés
minden erdekel rola aki egyszer ilyent tartott vagy szakszeru velemnye van rola, ugatos? konnyen tanul? es stb...

2015. szept. 30. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én első kutyám pumi, most 4 hónapos:)

Már most hatalmas mozgásigénye van, nagy az udvarunk, de napi 1 sétára így is visszük minimum. Nagyon játékos, akár azzal is, de az enyém kajával nagyon jól motiválható, ebből következik hogy eszméletlen okos, bár még kicsi, de az ül-fekszik parancsokat pár perc alatt megértette, az alapabb trükköket is szintén, szinte félelmetes volt milyen hamar rájött a dolgokra:D

Hátránya maximum az, hogy ha elkezd unatkozni vagy nagyon meleg van elég kitartóan tud ásni..sokat. Illetve este amikor besötétedik és nem látja, hogy kik mennek az utcán hajlamos nekiállni ugatni, viszont ha rászólok abbahagyja.

Összességében több a pozitívum számomra, barátságos, okos, könnyen tanítható, de a pumit csak akkor ajánlom, ha tényleg van időd vele foglalkozni, nem elég a kert, vagy ha panelban lenne, nem napi 2x20 perc séta, mert mozgékony fajta.

Én imádom az enyémet:D

2015. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

koszi a valaszt. az enyem most 3 honapos de nem tiszta faj.mar most eszrevettem rajta, hogy nagyon energiabomba a kutya, nagyon szeret rohangalni, jatszani.

tanitani nem sikerult semmire mivel eleg harapdalos odakapos tipus, persze jatekbol csinalja de esze agaban sincs tanulni, lehet hogy tul fiatal hozza vagy nem erdekli?

mire eljon a tel 4-5 honapos lesz, szerintetek lehet kint tartani?

2015. szept. 30. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, az enyém sem fajtatiszta, de inkább a pumira ütött:) Ő 9 hetes kora óta van nálam, ugyanez volt nálunk is, hogy amikor már elkezdett ismerkedni az itthoni környezettel, udvarral, harapdált nagyon, egy időben felvette azt a szokást hogy a bokánkat, nadrágokat kezdte harapdálni, erről nagyon nehéz volt leszoktatni, de most, fogváltáskor is már csak a játékokat esetleg a fákat rágcsálja.

A tiéd még nagyon kicsi a tanuláshoz, az enyém sem figyelt először rám, csak ki akarta kapni a kezemből a falatot, de ez természetes, hogy nem tud koncentrálni, annyit kezdhetsz el vele, hogy kajával ha mondod a nevét és rád figyel, adsz neki, általában falatokkal nagyon jól motiválható minden kutya:D

Már most látom egyébként, hogy elkezdett lenyugodni, persze most is kis hebrencs, de a kezdeti időkhöz képest sokkal jobb:D

Hát még nagyon kölyök a kinti tartáshoz, hozzám úgy ragaszkodott a kutyusom az első napokban, hogy le sem lehetett vakarni, még új volt neki minden, meg téli bundát sem nagyon tud növeszteni szerintem, hamar áthűl a kis teste. Ha mindenképp kint akarod tartani, akkor nem megoldható, hogy valami kazánházban, vagy fűtött garázsban legyen a helye? Vagy akár előszobába beengedni? Az enyém is többségben kint van, de védett helyen van kis házikója, meg inkább jön be velem az előszobáig.

2015. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hat igen, mivel a puminak felnott korara 7 cm es lesz max a szore igy elgondolkodtato hogy kolykot tartsuk e kint a telben. megoldhato persze egy pince neki vagy benegedni a hazba, csak mivel bent macskak laknak igy nem tudom, mivel nem szereti a macskakat , folyton uldozi oket.

hogy sikerult leszoktatni a harapdalasrol?

2015. okt. 1. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, a macskákkal összeszoktatható, főleg míg ilyen kicsi, mindenre kíváncsi. Hozzánk kb 2 hete betévedt egy nagyon fiatal kiscica a kertbe, kiderült, hogy nincs gazdája..és úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Na akkor az egész délutánt azzal töltöttük, hogy figyeltük, hogy a kutya ne bántsa, igaz, hogy irtó sokáig, pár óráig csak ugatta és nem mert közel menni, de estére már csendben elvoltak egymás mellett, utána napokban elkezdtek játszani, ma pedig már együtt is alszanak, szóval nem lehetetlen!:)

Harapdálásra nagyon sok mindent próbáltunk, volt, hogy játékot adtunk a szájába, de az csak addig volt érdekes, míg ott voltunk mellette, amikor elmentünk persze követett mint az árnyék, és a játék nem kellett..Mikor ez nem működött, ahogy nekiesett a lábunknak, kiadtunk egy éles hangot, mint ahogy a többi kiskutya is tenné, és RÖGTÖN otthagytuk. Így is persze több napba, hétbe telt mire rájött, de működik. Ha ez nem válna be, kipróbálhatod, hogy valami rossz ízűt kensz magadra amit nem lesz kedve a szájába venni, de tényleg, mindenkinél más működik, sok sikert!:D

2015. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

te milyen tapot adsz neki es mennyit naponta?

hany gramot , vagy nem igazan tartod be ezeket?

2015. okt. 4. 09:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát kezdetben royal canin-t kapott, de nem vált nagyon be, szóval most váltani szeretnék, még nem tudom mire. Jelenleg külön főzök neki, és valami jobb tápot keresek. Úgy emlékszem, hogy 200 g volt neki előírva, ezt osztottam 3 részre, de így kicsit soványnak tűnt, ezért is szeretnék váltani.
2015. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Könnyen szinte magától tanul,jó házőrző,bátor szófogadó,sport és munkakutya nem eszik sokat nagyon ragaszkodó egygazdás kutya de a család többi tagját is szereti.
2016. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!