Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettes Prius-al lehet előzni?

Kettes Prius-al lehet előzni?

Figyelt kérdés
Eddig akárhány priussal találkoztam mindig 70el csoszogtak előttem. Engem ez nem zavar kielőzöm megyek tovább. Viszont elgondolkodtatott, hogy mennyire lehet “veszélyes” előzni 2-es Priusal? Mennyi idő mire felgyorsul mondjuk 75-ről 95-100-ra?!

2019. dec. 9. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem lomhább, mint egy átlag autó. Csak a tulajdonosok szeretnek üzemanyagot spórolni, ezért vettek eleve egy ilyen autót.

Ha lepadlózol egy hibrid Toyotát, akár Priust, akár Rav4-et, a motor beáll a maximális teljesítményhez tartozó fordulatszámra, a fokozatmentes váltó pedig tesz a dolgát, nagyon megy.

A gyorsulás 0-100-ra 10,6 másodperc, ennek alapján 75-ről 100-ra sem lehet lomha.

2019. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ezres micrával is tudok előzni, attól függ, hogy mit akarok és mennyi idő alatt.
2019. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jogos, nekem is volt 50 lovas swiftem.

Úgy gondoltam, hogy mondjuk 80-al megy előtte egy kamion mennyire kell nagy táv a szembejövőktől hogy ne kelljen se kinek belefékeznie.

2019. dec. 9. 22:24
 4/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
91%
Mindennel lehet előzni, csak a megfelelő feltételeket kell kivárni
2019. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:
79%

A Prius tulajdonosok azért vettek olyan autót, mert rengeteg üzemanyagot takarítanak meg a napi használattal. Ha taposod az autónak, akkor semmit nem ért a felár.

Mivel a Prius leállítja a benzines motort ha nincs rá szükség, ezért sokkal többet jár hidegen, azt pedig tudjuk hogy hidegen nem szabad taposni az autónak. Ugye nem véletlenül kell bele 0w20-as olaj...


Nem gyorsul olyan siralmasan, de a tulajok jellemzően nem is tapossák neki.

2019. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A PriusII-ben egy 1.8-as benzinmotor adja a hibrid hajtás benzines részét. Nem megy rosszul.
2019. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a 3-as Prius. 2-ben 1.5 van
2019. dec. 9. 22:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár hidegben a prius, felmelegíti a motort üzemi hőmérsékletre és nem is hagyja nagyon alá menni.
2019. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs különbség egy sima motorral szerelt autó gyorsulása meg a Priusé között. Én a Rav4-ről tudok nyilatkozni, az konkrétan beleszorít az ülésbe, ha lepadlózom, fogyaszt is akkor 30 litert, lehet többet, csak addig van kiírva. Amúgy azzal is lehetne 70-nel menni, akkor simán 5 liter lenne a fogyasztása, de aki használja, az nem szeret lassan menni, szóval 110 felett használja 90%-ban országúton, ahol nem nagyon működik a hibrid technológia. De még így is 6-7 l között van a fogyasztás, ami egy 2500-as motornál kiemelkedően jó.
2019. dec. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért a RAV4 kicsit más kategória a 200 feletti lóerővel.

De ha itt tartunk akkor jövőre jön a plug-in RAV4, na az majd adja neki rendesen 😁

2019. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!