Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akku csere lehetséges ugy,...

Robirobi26 kérdése:

Akku csere lehetséges ugy, hogy 12 voltos akku töltöt rá kötöm a sarukra +, - ra és ugy cserélem ki az akkut, hogy ne felejtse el az rádio a kodoját?

Figyelt kérdés

2019. dec. 10. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én egy régi akkut használtam erre a célra bikakábelekkel, ami már üzembiztos indításhoz gyenge, de arra hogy a fejegységet táplálja egy percig, hogy ne felejtse el a BC adatokat, pont elég volt.
2019. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nincsen plusz akkum ezért gondoltam a töltöre 12V 6 Amper szerintem elég kellene legyen amig ki cserélem golf 6 lenne szó
2019. dec. 10. 20:47
 3/13 anonim ***** válasza:

haza fog vágni mindent, ha buta töltő. TŐLTŐ, nem TÁPEGYSÉG.

Ha buta trafós töltő, nem valami intelligens kapcsolóüzemű töltő, és nincs terhelve, akkor a feszültsége felmehet akár 20 volt fölé is. Másrészt nem egyenfeszültség jön ki belőle, mert csak trafó és egyenirányító van benne, pufferkondenzátor és feszültségstabilizátor nincs. 100 Hz frekvencián lüktető feszültség fog kijönni belőle. Ha az akkut a kocsiban töltöd, akkor az akku egyrészt leterheli a töltőt, másrészt kisimítja a töltő hullámosságát.


Ha intelligens, kapcsolóüzemű töltő, akkor is lehet gáz. Az akku levételénél azonnal le fog kapcsolni hibajelzéssel, de előtte még kijöhet belőle egy akkora feszültségimpulzus, ami tönkrevághat valamit.

Még régebben jártam így, készülékben töltöttem egy akkut, mert csak a készülék rugós érintkezőin keresztül tudtam rácsatlakozni az akkura. Elég volt egy rossz mozdulat, csak egy tizedmásodpercre szakadt meg a kapcsolat az akkuval, kis szikra, nagy füst kiséretében a készülék elhalálozott.



Tehát vagy ráakasztasz egy akármilyen kis kölcsön zseléakkut, bármilyen kicsi jó, mert levett gyújtással a kocsi nem fogyaszt, vagy felejtsd el az ötletet.

2019. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég "buta" a töltő akkor igen. Az újabb töltőkben már szokott lenni mindenféle védelmi okosság, hogy pl. letilt ha fordítva kötik rá, vagy érzékeli, hogy hibás az akku (és akkor nem tölt).

Ha ilyen van benne, akkor lehet h. lekapcsol amint leveszed az aksit, ezért jobb a kölcsön akkumulátor.

2019. dec. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit hogy addig "bikázzon" amig kicseréled.
2019. dec. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ha kölcsön kérek egy másik akkut s bika kábellel össze kötöm ugy jo lesz ???
2019. dec. 10. 21:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, jó lesz.
2019. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A másik akksit párhuzamosan kösd, mert akkor is szétcsapatsz valamit, ha sorba kötöd, ha nem lett volna egyértelmű.
2019. dec. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, úgy jó lesz. Írtam, hogy én is úgy szoktam. Csak vigyázz a + akkusaruval, hogy ne érjen hozzá semmihez!

Töltővel vagy jó lesz vagy nem. Nekem is pl olyan a töltőm, hogy ha nem érzékeli az akksit, akkor hibajelzéssel elveszi az áramot a kimenetről. Alapvetően nem tápegységnek találták ki ezeket.

1-es voltam ismét.

2019. dec. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fél óránként ne a te hülyeségeddel legyen már tele ez az oldal.
2019. dec. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!