Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Swift 2019ben? Megéri...

Régi Swift 2019ben? Megéri vagy őrültség?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szerintetek megéri még Swiftet venni hosszabb időre (5-6év) ,az 1.3as motorral 84 lóerőset,úgytudom a későbbiekbe már szervó és elektromos ablak is volt. Nincs-e még szétrohadva az összes ilyenkorú Suzi?

2019. dec. 11. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

A régi Swift arról volt nevezetes, hogy nemhogy töréstesztre nem vitték, hanem még meg sem engedték, hogy a gyár benevezze arra, olyan gyenge anyagokból készült. A lemezei hajszál vékonyak, nincs benne semmi passzív védelem, gyűrődik, mint a konzervdoboz. Ha látsz beleseti hírt, a Suzukis mindig a rövidebbet húzza, mert kicsi és törékeny. Egy autónál ne csak azt nézd, hogy jé 5 litert fogyaszt, hanem a biztonságot is, amelybe nyugodt lélekkel beleülteted a gyerekeidet, és amikor lemégy hozzá a parkolóba, nincs hányingered a látványtól. Olvastam olyan balesetet, hogy motoros ütközött Suzukival és meghalt a SUZUKIS!!!!

És most jönnek a Suzuki fanok. Persze lehet szeretni, érzelmet érezni iránta, de a józan ész azt mondja, hogy ahol egy jobb márka motorháztetője úgy gyűrődik fel, hogy az ablakok épek és nyitható a kocsiajtón kiszáll a balesetes sérülés nélkül, ott egy Suzuki már koporsó. Megéri? Szerintem ciki.

2019. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hasonló kategóriának tartom még az F Astrát , talán jobban megérné egy olyan?
2019. dec. 11. 17:02
 3/16 anonim ***** válasza:
Mire használnád? Városi szaladgálásra sztem tökéletes, ha olcsó autó kell. Országútra nem szívesen mennék vele.
2019. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Városba csak,de nemtudom hogy megérné e 200-300at költeni egy swiftre (tudom van olcsóbb is ,de ha már veszek nem a fapados 1.0át akarom). Vagy megérné rakni hozzá még egyszer ennyit és venni egy F/G Astrát. Ezért kérdezem van e még ráció a Swiftben?
2019. dec. 11. 17:18
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Anyám egy 17 éves swifttel jár, ő az első tulaj. Nem biztonságos. Kényelmetlen, de a városi max 15 perces utakra megteszi. Ellenben alig fogyaszt, szinte soha nincs baja, vagy ha mégis akkor fillérekből javítható.
2019. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
En is iden vettem egyet (bar en az ezrest, abbol is a legfapadosabbat), varosban rohangalasra, munkaba jarasra, teljesen jo. Utkozni tenyleg nem erdemes vele, de azt a demagog hulyeseget, amit az elso leirt, felejtsd el. Azert van rossz hirneve, mert hiaba gyartottak meg 2000 utan is, ez egy 80-as evekben keszult konstrukcio, es nem a sajat kortarsaival hasonlitjak ossze altalaban. A hasonlo koru es kategoriaju kisautokhoz kepest viszont nem kevesbe biztonsagos, egyaltalan nem kell benne okvetlenul meghalni.
2019. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed modernebb autóra és talász olyat, ami nincs szétrohadva, akkor megéri. Inkább legyen motorhibás, mert még a motorcsere is olcsóbb, mint a lakatolás, amire valamire való szakembert sem egyszerű találni. Szervó nem lételem, sosem éreztem hogy kellene. Hallottam már, hogy valaki utólag épített bele, mert nehéz volt a kormányt tekerni, de ilyen esetekben valamilyen probléma lehetett. Ha akarom, itthon is be tudom úgy állítani, hogy nehéz legyen a kormányt tekerni. Az elektromos ablak jó dolog, a központi zár is. A klíma utólag került bele, nem fagyaszt, de jó döntés volt, ég és föld a különbség. Inkább klíma, mint szervo, de szerintem a 16 szelepesek többségében ha van klíma, van szervo is. Az adott motornak típushibája a szelepszárszimering, hidegindításkor illetve hosszabb motorfékezés után, gázadáskor a kékes füstről lehet észrevenni, hogy csereérett.

Ennél a kérdésnél a #8 és a #16-os az én válaszom. Utóbbit főleg az #1-es válaszadónak szánnám.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..

2019. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Keress 2000-2002 közötti darabot. :)
2019. dec. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#1-es tényleg hallottál olyat, hogy a motorossal ütközött a suzuki és meghalt az autós? Okosgyerek elmondom neked ha beszáll a szélvédődön a motor, lehetsz te volvoval is akkor is megdöglesz.
2019. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem hallottam, hanem az Indexen volt cikk pár éve a balesetről. Total szemből ütközés volt, és a suzukist agyomnyomta a feltolodó kormányoszlop, akkorát ütött a nagymotoros a kocsi motortetére. Ha kételkedsz, kikeresem a linket neked. De csak neked külön, mert megérdemled.
2019. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!