Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autóm, ami automata...

4791 kérdése:

Első autóm, ami automata váltós (DSG 7 fokozat). Télen P-ben vagy N-ben járathatom az autót, míg felmelegszik egy kicsit?

Figyelt kérdés

2019. dec. 12. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Járathatod, csak épp semmi értelme, felesleges üzemanyagpocsékolás.
2019. dec. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Járathatod, de menet közben gyorsabban melegszik.
2019. dec. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Valóban nincs értelme üresben járatni.

Megvárod, amíg átforgatja az olajat, ami néhány másodperc, de legyen fél perc... elindulsz, és terhelés alatt gyorsabban melegszik a motor, a váltó, s közben haladsz is.

Kivétel, ha szinte azonnal autópályán kell menned, az nem ajánlott, hidegen taposd a gázt, de városban közlekedve, menet közben jobb melegíteni, mint álló motorral járatni üresben.

A váltót álló helyzetben P-be told, az N ritkán használt opció, de forgalmi okok miatt rövid időre megállva nem kell kivenni D-ből, a váltót nem a fölösleges kapcsolgatással kíméled.

2019. dec. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
P-ben. De max. Annyit érdemes járatni helyben amíg kialakul az olajnyomas. Ez hőmérséklet és olaj viszkozitas függő, általában 5-30 mp. Utána már jobb ha elindulsz.
2019. dec. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Turbós motort én szoktam járatni indulás előtt 1-2 percig P-ben. Utána go.
2019. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Indítás után D be teszem, aztán nyomás. Addig úgy sem vált, amíg nem melegszik fel a gyárilag beállított hőmérsékletre. Az enyém legalábbis.
2019. dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Ezek már nem 30-40 éves dízelek, hogy terhelés előtt nagy hidegekben illik 10 percet járatni terhelés előtt :D
2019. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a választ!Akkor ha jól összegzem a válaszokat, az a pár perc -míg a 3 gyerkőc becuccol reggelente a kocsiba- nem károsítja a váltót, ha P-ben jár a motor.
2019. dec. 15. 22:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ez a fétised, akár napokig is járathatod P-ben, nem lesz tőle baja.
2019. dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Senki nem írt napokat. Én pl 1-2 percet írtam. Amíg kiállok, becsukom a garázsajtót, bekötöm magam, beállítom a navigációt, keresek valami hallgathatót a rádióban, le is telik az 1-2 perc, addig nem állítom le a motort. Nem szoktam direkt hosszasan ücsörögni az autóban motormelegítés címszóval. De úgy látszik már ez is egyeseknek fizikai fájdalmat okoz, így a lepontozás az megy...
2019. dec. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!