Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javítási engedélyre vár az...

Ness_ kérdése:

Javítási engedélyre vár az autóm, és ma újra megsérült, köztük az az elem is, amit javítani kéne. Ilyenkor kinek a biztosítója fizet?

Figyelt kérdés
2 hete nekimentek az autómnak hátulról követési távolság be nem tartása miatt. Már a kárszakértő látta az autót, és a javítást is kérelmeztem, de a biztosító még nem adta meg a javítási engedélyt. (ami 30 nap kb.). Ma sajnos nekitolattam egy oszlopnak (... :( ), és megsérült az az elem is, ami javításra vár + egy másik elem. Gondolom be kell jelentenem ezt a kárt is, meg szeretném, ha meg is csinálnák, de nem tudom, hogy mire számítsak. A kárszakértő szerint a hátsó lökhárító teljes csere lesz, és ma az is megsérült. Azt is nekem kell így fizetni? Vagy csak a másik elemet?

2019. dec. 13. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
hallgatni arany. Ne szólj senkinek, és meglátod. Bele fog férni, a biztosító nem fog csődöt jelenteni.
2019. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Maradj csendben, észre se veszi senki, és együtt kész lesz.
2019. dec. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Majatom ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy a kár bekövetkezése után beszéltem egy szerelővel, hogy kb mennyibe kerül megcsinálni. A kárszakértő miután látta, felhívott a biztosító, hogy ajánljon egy gyorskár összeget, amit elfogadhatok, és akkor nem kell semmilyen számlával sem igazolni a javítást, arra költöm, amire akarom. Mivel ebből az összegből kijött a javítás, így elfogadtam, sőt, még a küszöb cseréje is belefért, pedig az nem sérült. Egyszóval, ha a gyorskár összegéből kijön a javítás, el kell fogadni, és akkor nem törődnek vele, hogy melyik elemeket csináltattad meg belőle. A másik meg az, hogy ha Te tolattál neki egy oszlopnak, azt a kötelező nem fizeti, csak esetleg a CASCO.
2019. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, nekem ugyanez volt csak fordítva és másfél hónap különbséggel. Nekimentem a parkolóházban egy oszlopnak, akkor a hátsó sárvédőm sérült. Megcsináltattam, utána másfél hónap múlva megálltam a sárgánál és belémjöttek hátulról, akkor a hátsó lökhárítóm sérült, de meg lehetett menteni szerencsére, nem kellett kicserélni. Nem értem hogy miért kéne bejelenteni a második kárt, ott másik autó nem volt érintett, csak te meg egy oszlop. Nyilván ha te mentél neki, akkor megcsináltatnád a saját pénzeden, de így most örülj neki hogy még nem lett megcsináltatva a másik baleset miatt. A biztosító úgyis kifizeti a másik miatt, akkor így egyben meglesz ez is. A másik elemet neked kell fizetned, ha az első balesetnél az még nem volt sérült, de a hátsó lökhárítót biztos hogy nem.
2019. dec. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!