Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért megbüntethetnek, ha...

Ezért megbüntethetnek, ha igen mennyivel?

Figyelt kérdés

Kereszteződésnél állt a rendőrautó, benne ültek. STOP táblám volt, de a felfestésnél nem álltam meg, mert annyira bent volt, hogy onnan semmit se lehet látni, hogy jön-e valaki.

Szóval megálltam, de nem a vonalnál.



2019. dec. 15. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat csak tudod, hogy megbuntettek-e... OMG.
2019. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát honnan az istenből tudjam?

Nem látok a jövőbe, hogy jön-e csekk.

2019. dec. 15. 23:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megbüntethetnek. Csak szabálysértési bírság jár ezért, tehát ha a helyszínen nem igazoltattak, akkor lényegében megúsztad.


Egyébként ilyen helyzetben is a vonalnál kell megállni, ha onnan nem látsz, akkor továbbmész és szükség esetén megállsz még egyszer.

2019. dec. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az amikor hiányzik az ember a Kresz óráról, vagy kövér libáért veszi a jogosítványt.

Mint irják a vonalnál először megállsz és aztán szükségszerűen megint megállsz ha kell.

2019. dec. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha nincs vonal, akkor meg a tábla vonalánál kell megállni.
2019. dec. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

"Ha nincs vonal, akkor meg a tábla vonalánál kell megállni."


Nem igaz. A kereszteződésbe való behaladás előtt kell megállni.

2019. dec. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon tenyleg minden kérdező paranoiás???Hogy ha lárott egy rendőrautót az út szélén akkor ő már biztosan meg van büntetve.....vagy felírták a rendszámát.......meg a stb baromság
2019. dec. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem izgulok, ha látok egy rendőrt, jobb dolguk is van annál, mint hogy megállítsanak. Múltkor spar parkolóban álltak, rálátva a kihajtó útra, ahol stop tábla meg zebra van, én kikanyarodtam kettesben, nem jöttek utánam. Olyan is volt, hogy biciklist előztem index nélkül, záróvonalon, forgalom elől elzárt területen, aztán észrevettem a visszapillantóban a rendőrt:D a következő kereszteződésnél elkanyarodtak. Őket se kell félteni amúgy, volt, hogy 30-as övezetben 60-nal elhúztak előttem, amikor át akartam menni a zebrán, meg lámpás kereszteződésben pár másodpercig felnyomják a villogót, hogy ne lehessen belekötni, hogy nem volt kedvük megállni a pirosnál:D
2019. dec. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha nincs vonal, akkor nem a tábla vonalánál és nem is a kereszteződésbe behajtás előtt kell megállni, hanem ott, ahonnan belátod a kereszteződést. Ez így van benne a KRESZ-ben, drága barátaim.
2019. dec. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én csak ilyet találtam a kreszben:

"12. §

(1) Az elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák:

b) „ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező” (11. és 12. ábra), a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésnél - a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt, ilyen útburkolati jel hiányában AZ ÚTKERESZTEZŐDÉSBE VALÓ BEHALADÁS ELŐTT - meg kell állni, és az a) pontban említett úton érkező jármű részére elsőbbséget kell adni."


Vasúti átjárónál viszont a tábla előtt kell megállni:

"(4) * Ha az (1) bekezdés b) pontjában említett „ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező” jelző táblát vasúti átjárónál helyezték el, a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt - ilyen útburkolati jel hiányában A JELZŐTÁBLA ELŐTT - meg kell állni és tovább haladni csak abban az esetben szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy vasúti jármű nem közlekedik."


[link]

2019. dec. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!