Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem működik az elektromo...

Miért nem működik az elektromos kézifék ha nincs rá adva a gyújtás?

Figyelt kérdés

Egyik kollégám mesélte, hogy volt nemrég a családjában egy olyan baleset, ahol úgy szált ki a söfőr az autóból hogy elfelejtette "benyomni" a kéziféket (mivel elektromosról van szó). Mikor becsukta az ajtót akkor kezdett el gurulni az autó. Gyorsan bepattant és első körben a kézifék gombjához nyúlt, de nem működött. Mire meg megtalálta a fékpedált addigra elgurult az autó 1-2 métert előre neki egy beton teknőnek.

Ma reggel ezt én is kipróbáltam a K Astra-mon (csak biztonságos keretek között) és tényleg nem működik! Muszáj ráadni a gyújtást. Ez miért van? Biztos vagyok benne hogy hasznos lenne pedig. Kollégáméknak is jól jött volna, meg másoknak is (nem először hallottam már hogy beugorva kézifékkel fogták meg a guruló autót). Illetve akkor is jól jöhet, ha mondjuk parkolás végén az ember elfelejti behúzni és csak akkor jut eszébe mikor már kivette a kulcsot.



2019. dec. 17. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkell tanulni és hozzá kell szokni hogy megállás után az az első hogy a kéziféket behúzni.

Oda kell figyelni, pont úgy mint másra , csak itt sokall jobban.

2019. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyém automatikusan behúzza, amikor leállítom az autót. Nem lehet, hogy kollégádéba meg tiedbe is van ez a funkció csak ki van kapcsolva? Ennek pont a kényelem lenne a lényege: mikor elindulsz kiold magától, mikor leállítod a kocsit behúzza. Nekem előzőbe pl (vagy húzni vagy nyomi kellett a gombot, hirtelen nem emlékszem, 5 másodpercig) be és ki lehetett kapcsolni ezt az automata módot. Mostaniban még nem próbáltam. Az egy avensis volt, most corolla van.
2019. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: Ezzel teljesen egyet is értek. Csupán érdekesnek tartom, hogy a régimódi, jól bevált megoldást felváltó új rendszer kevésbé biztonságos. Holott az elmúlt jó pár évtized a biztonság növeléséről (meg a környezetszennyezés csökkentéséről) szólt, ez az elektromos kézifék meg nagyon úgy tűnik hogy ennek ellentmond.

Amúgy meg ha már megtanulásról van szó, szerintem tök hasznos lenne ha például ez is elhangozna a KRESZ oktatáson. Én 4 éve vizsgáztam, nekünk az első 8-10 óra szerkezettannal ment el. És azóta se változtattak ezen (elvileg). Például a kuplung RÉSZLETES működése, vagy az fényszóróizzó cseréjének ismertetése helyett szerintem simán beszélhetnének erről is, mert ez hogy csak gyújtás alatt lehet behúzni nagyon nem triviális.


#2: Ez a funkció az auto-hold tudtommal. Az enyémben is van, csak egy baj van vele, hogy minden egyes induláskor aktiválni kell ezt, mert elfelejti az autó. Ha csak mondjuk 1 kilométert megy az ember autóval és nem kapcsolja be ezt mert elfelejti vagy nem kell megállnia menet közben, akkor a megálláskor már nem is fog behúzni magától.

2019. dec. 17. 20:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Hogy kell aktiválni ezt a funkciót? Nekem is "Innovation" felszereltségű, elektromos kézifékes K Astrám van majdnem két éve, de bevallom ezt a funkciót én nem találtam benne.

Ha behúzott kézifékkel próbálok indulni, kiold szépen. A "hill start" funkció is szépen működik. De automata behúzásról én nem tudok.

Kipróbálnám, bár rendszeresen biztos nem használnám. Engem idegesítene, hogy minden piros lámpánál behúz és kopik feleslegesen az egész mechanikája.

Néha mikor leparkolok és bezártam az autót, elbizonytalanodom, hogy behúztam-e a kézit. Ez is zavaró, hogy nem mutatja, csak akkor ha ráadom a gyújtást.

2019. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na, már értem, miért nem találtam ezt a funkciót! A kezelési útmutató szerint az automata behúzás csak automata váltós példányoknál van: "Automatikus alkalmazás Ha a jármű automata sebességváltóval van felszerelve és be van kapcsolva az alkalmazkodó sebességtartó, akkor az elektromos rögzítőfék automatikusan működésbe lép, amikor több mint két percre megállítják a járművet. A rögzítőfék elinduláskor automatikusan kiold." Az enyém kézi váltós így nem tud ilyet.

Ahogy olvasom a kezelésit, ezt is írják: "Az elektromos rögzítőfék bármikor működtethető, még kikapcsolt gyújtásnál is."

Én valóban! Kimentem a garázsba, kipróbáltam. Nálam behúzza a kézit gyújtás nélkül is. Ahogy írtam szintén K Astra, 2018.02. havi.

2019. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Mert elektromos.

Ablakemelő sem működik gyújtás nélkül.

2019. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem az auto-hold, arra nekem is külön gomb van. Az arra jó, hogy ha benyomom és valahol megállok, akkor fogja az autót addig, amíg nem indulok el, tehát mikor jár a motor egy lámpánál pl. Amiről én beszélek az teljesen más. Alapból tudta az autó, hogy leállításkor behúzza a kéziféket, induláskor meg kiold, ha sebességbe felengedem a kuplungot. Tehát nálam nincs olyan gond, hogy megállok valahol és elfelejteném behúzni, mert ha leállítom a kocsit és leveszem a gyújtást, alapból behúzza. Ez egy 3 hónapos Corolla, de előtte az 5 éves Avensisünk is tudta. Abban ki lehetett kapcsolni ezt a funkciót, ha 5 mpig nyomta az ember a gombot, ebben nem tudom, bár én egyikbe se kapcsoltam/fogom kikapcsolni. Nem tudom mi értelme ki kapcsolni ezt egyébként, max arra tudok gondolni, hogy ha valaki kinn parkol télen és fél, hogy befagy a kéziféke?
2019. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
VW Passatnál alapból nem használja az auto-hold az elektromos kéziféket. Megálláskor tartja a féknyomást az ABS-el, csak 2 perc után húzza be, de elinduláskor kiold. Egyébként itt is be lehet kapcsolni gyújtás nélkül is a kéziféket, de leállításkor vagy a biztonsági öv kicsatolásakor is automatikusan behúzza.
2019. dec. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kia-nál nekem gyujtás nélkül is "be lehet húzni" kiengedni már azt hiszem nem, de majd kipróbálom.
2019. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hogyhogy nem működik? ahogy megállsz behúzza, akármi legyen. Az a baj, hogy nem old ki. Ha lemerül az aksi nem tudod betolni, emrt nem enged ki. De mindig behúzza magától. Az valami belső gond lehet. Feleségem most vette a 2. renault scenic-jét és abban volt egy olyan probléma, hogy megállt, és ahogy levette a lábát a fékről nem húzott be a fék. már ki is javították szervízben.
2019. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!