Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leáll menet közben az autó,...

Leáll menet közben az autó, mitől lehet?

Figyelt kérdés
19 éves 1.8-as benzines zafiránk van. Mitől lehet, hogy néha fogja magát és menet közben egyszerűen csak leáll. Várunk 20-30percet és csak akkor tudjuk újra beindítani. Szerelőnél már több kört is futott. Főtengely jeladó lett cserélve. Gépre tették és nem mutatott semmit. Szerelő szerint, amikor a hiba fennáll,akkor tudná bemérni. De kiszámíthatatlan mikor áll le. Június-augusztus-szeptemberben már 2x-november-december.
2019. dec. 17. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát sok minden lehet de így biztos nem közlekednék vele.. esetleg ott hagyni a szerelőnél hadd menjen vele többet... lehet elektronika, befecskendezés, meg sok minden.
2019. dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hagytuk már ott 3-4 hétre. Állítólag egyszer sem produkálta a hibát.

Ő is ötletelve cserélte a főtengely jeladót. Azt mondta, ha a hiba továbbra is fennáll, megy tovább.

Egy ismerőstől azt a tippet kaptuk, hogy benzinpumpa. (Az ő kocsijával is ugyanez volt) Jó lenne, ja nem kéne az egész kocsit kicserélni, mire megtalálják a hibát.

2019. dec. 17. 22:11
 3/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Biztosan az E10...
2019. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Opeles fórumokon lehetne kérdezősködni. De így nagyon lutri, mi van ha mész 90el és akkor áll le és karambolozol? Eszembejutott még hogy eladni és remélhetőleg sokáig nem jön elő, de ha meg ő fog vele karambolozni, nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel (ha meg elmondod, akkor sose adod el így max roncsáron)
2019. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Alap, hogy így nem adom el és hosszútávon nagy sebességgel se közlekedek vele. Sőt, nem is nagyon használjuk.

De szeretnénk megcsináltatni. Opel-es fórumokon is próbálkozok. Tippeket is szívesen olvasok.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. dec. 17. 22:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Szikra van olyankor?
2019. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jesszus ugyan ezt csinálta a Corsánk anno.


Ment a bontóba mert nem jöttünk rá mi okozta a hibát.

Cserélve lettek: gyertyák, gyújtótrafó, főtengely jeladó, sebesség jeladó, ac pumpa, ECU, immobiliser és még pár dolog amire nem emlékszem.


Viszont nagy sebességnél nem állt meg. pl autópályán.

De ha lakott területen mentél vele 50-el akkor egyszer csak menet közben leállt majd 10-15 perc várakozás után újra beindult.

2019. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Hirtelen azt tudnám mondani, hogy valami nem bírja a melegedést, az okozhatja szerintem a bajt, ha csak egy kis idő után tudjátok újra beindítani.

De ez csak az Én véleményem, egy szakember szerintem tényleg meg tudná mondani a problémát.

Szerintem nem éri meg kínlódni a kocsival, cseréljetek valami újra. Opelekről így sem hallottam olyan jókat, viszont egy ismerősünknek Suzuki Vitarája van már egy jó pár éve, semmi baja nem volt idáig.

2019. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"Örömmel" olvastam az esetedet! Az én Zafirámmal is ez volt. Nem tudta szerelö megoldani. Még tippje sem volt. Nagyon fontos kérdésem van! Amikor leáll, ha felnyitod a motorháztetöt, nem hallasz egy oraketyegéshez hasonlo hangot a benzintank környékéröl? (Ha ezt eddig nem tetted meg, és valamikor esetleg észleled, kérem, hogy priviben ird meg nekem! Nálam ez az egy tünet volt amit meg tudtam figyelni. Ha a ketyegés végetért akkor lehetett is továbbindulni. Szerintem ezt és hasonlo jelenségeket kellene összegyüjteni, mert tipushibárol lehet szo, amivel a gyárto emberéletekkel játszik!!!!)
2019. dec. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Opelekről így sem hallottam olyan jókat, viszont egy ismerősünknek Suzuki Vitarája van már egy jó pár éve, semmi baja nem volt idáig.


Mecsoda komoly vélemény. Add el a húsz éves Opelt, vegyél helyette Suzjancsit,mer ismerősnek is jól prüttyög,igaz még csak pár éves a divatsuvja....

2019. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!