Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Seicento nincs fűtés?

Fiat Seicento nincs fűtés?

Figyelt kérdés
Pár hete a hidegebb idő beköszöntével lettem figyelmes arra hogy nincs fűtés az autóban, illetve a hűtőventilátor is csak nagyon ritkán vagy egyáltalán nem kapcsolt be, hosszabb használat után sem. Most cseréltem termosztátot egy újra, de ugyan úgy fennáll a probléma. Mi lehet még a probléma? 900-as Seicentoról van szó.

2019. dec. 18. 08:59
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
Levegős a rendszer
2019. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fűtőmotor működésnek semmi köze a termosztáthoz.

De lehet levegős is.

2019. dec. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért volt az első tipp a termosztát, mert gondoltam hogy nyitott állapotban maradt, és soha nem zár vissza, így nem is tud felmelegedni kellően a motor/hűtővíz.

Az egész rendszerben két helyen van légtelenítő. A rendszer feltöltését követően járó motornál megnyitottam ezt a két légtelenítőt, bent a fűtést maxra tekertem, ventilátor nélkül, majd vártam addig amíg a két légtelenítő nyíláson már csak tisztán víz szivárgott. Tudtommal ezt így szokták.. De ha levegős lenne a rendszer, akkor nem pont az ellenkezőjét csinálná, azaz főzné a vizet?

2019. dec. 18. 23:21
 4/9 veterán vas ***** válasza:

"A fűtést a maximumra tekertem."

Ez azt is jelentheti, hogy a fűtőmotor a legmagasabb fokozaton megy, de azt is jelentheti, hogy a "meleg" irányba eltekerted a gombot.

Viszont egyik sem szavatolja azt, hogy valóban ki is van nyitva a fűtéscsap.

Amennyiben zárva marad, sem fűteni, sem légteleníteni nem tudsz.

Nézd meg, lehet, hogy a fűtéscsapnál vagy az azt működtető bowdennál van a hiba.

2019. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Viszont ha nem lenne a fűtőradiátor légtelenítve, akkor főzné a vizet, nem?
2019. dec. 19. 23:12
 6/9 veterán vas ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy ha nincs fűtés -mert pl. a fűtéscsap nem nyitott ki- akkor fel kell forrni a hűtőfolyadéknak. Bár ugyan az a rendszer, de egy részét kiiktathatod. Pl. nyáron is zárva a fűtéscsap, és még sincs belőle probléma. (pedig kánikulában a hőmérséklet alapból, vagy 30°C-al több)

Ugye? ;)

2019. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor a fűtéscsap vagy a kapcsoló körül kell keresnem a hibát ha jól értem.
2019. dec. 20. 18:06
 8/9 veterán vas ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy ott "kell" a hibát keresni, hanem azt, hogy ez is lehet a fűtés hiányának az oka.


A kettő nem ugyan az. ;)

2019. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit hozzátennék az egészhez, hogy amikor kicsit jobban leforgatom, vagy huzamosabb ideig magasabb fordulaton megyek vele, aztán rákapcsolom a ventilátort legmelegebb fokozaton, akkor egy 5-10 másodpercig fúj meleg/langyos levegőt, majd azután megint csak hideget. Ez jelent valamit, vagy ugyan úgy a fűtéscsap körül lehet a megoldás?
2019. dec. 22. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!