Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell fényszórómagasságot...

Hogy kell fényszórómagasságot állítani?

Figyelt kérdés

Adott egy Astra. A tompított elvilágít vagy 30 m-re. De mindenesetre sokkal rövidebb távra, mint más, általam vezetett autóknál.

Kérdések:

1. A lyukban lévő kereszthornyú csavaron merre kell állítani, hogy feljebb hordjon?

2. Kb. mennyi állításra lesz szükség? Nagyságrendileg mondjuk 1 kör? (Hogy nehogy nagyon elrontsam.)

3. Nem kell meglazítani semmit, csak tekerni ezt a csavart?

[link]


2019. dec. 18. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a csavar, ami neked kell, a magasságállító motoron lesz. Állj egy fal mögé, kapcsold be a lámpát, és akkor látod, merre kell tekerni.
2019. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Fal ELÉ!! Nem mőgé, mert akkor nem látod. :(
2019. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljes sötétségben kell a fal elé állni, kb 5 méterre és akkor látod hogy merre állítod.
2019. dec. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Az első kerék felfújásával, vagy leeresztésével lehet állítani, hogy milyen magasra világítson a fényszóró :D
2019. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincs magasságállító motor. Ill. én vagyok az... (Régi technológia.)

Ez a csavar lesz valószínűleg, amit írtam, a kép jobb oldalán. A művelet mikéntjére lennék kíváncsi, amiket a 3 kérdésben írtam.

2019. dec. 18. 16:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Világosba ne próbáld, csak sötétben.
2019. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez alapján tuti menni fog.

[link]

Ha nagyon nem bírsz vele, akkor autóvillamosági szerelő.

2019. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Simán lehet verőfényes napsütésben is, a fal ELÉ áll 1 méterrel, és tökéletesen látszik a tompított fénye.
2019. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, látszik 1 méterről is, csak az kuvva közel van. Ott 1 mm eltérés sem lehet a magasságban.
2019. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne túlozzunk, az az 1mm 40-50 méterre, ameddig a tompítottnak el kell világítania, 4-5 centit jelent.

De a hangsúly itt nem ezen van, hanem azon, hogy egy falhoz állva pillanatok alatt kiderül, melyik csavart merre kell tekerni, hogy magasabbra világítson.

2019. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!