Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komolyan mondom nem tudom mit...

Komolyan mondom nem tudom mit csináljak a BMW-vel (időzített bomba)?

Figyelt kérdés

BMW E46 Compact 2004 Faceliftes utáni.


Kívülről nagyon pöpec állapotban van, motorikusan viszont van benne úgy 254.000km körül vissza lett tekerve utólag utána néztem, így vettem sajnos 190 körül.


A motor eszi a vizet és az olajat is sajnos. Környéken nem tudom hova vigyem mert ezek nem kimondottan értenek a BMW-hez ...


Szelepszár szimering vagy hengerfejes ez a kettő lehet ha utóbbi akkor felejtős az autó. Nem ér nekem 4-500ezret.


Mikor megvettem le volt pucolva a nívópálca ezért nem vettem észre a gondokat.


Vagy még az van ha beviszem egy kereskedésbe és beszámítatom egy másik árába.


————-


Valaki hasonló helyzetben



2019. dec. 25. 10:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
36%

Mikor vetted? Mert ha mondjuk 1 hete, akkor bizony az eladonak vissza (kiveve ha a helyi vajda emberei...), rejtett hiba miatt. Ha regebben, akkor lehet rakolteni az auto arat meg egyszer, ha hasznalni akarod. Kereskedesbe ne nagyon vidd, ott kicsit profibbak dolgoznak mint hogy ne vizsgaljak at megvetel elott, es rogton lebuksz a roncsoddal.


Oszinten szolva igy jar aki olcsoert akar premiumautot.


A viz- es olajzabalas egyebkent 90% hogy hengerfej, rosszabb esetben (ha a csodas N45-os motor van benne) ategett a 2 henger kozotti fal.

2019. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom mióta van meg az autó, de ha nem túl régen és szerinted ez a hiba fennállt a vásárlás pillanatában is, akkor érvényesítheted a jótállást (még akkor is ha a kereskedő hőbörög vagy el akar hajtani).


Ha hiteles adatod van a visszatekerésről akkor ezzel kapcsolatban is kártérítést követelhetsz.


Viszont arra számíts, hogy ha te tudod ezt a hibát és anélkül adod el az autót, hogy erről a vevőt tájékoztatnád akkor simán peres eljárásban visszakövetelhet mindent.

2019. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%
milyen motor van benne? m-es vagy N-es?
2019. dec. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

N42B18A motoros, 5 hónapja vettem... Szerelőhöz még nem voltam vele ....


Kimegy a moci akkor lehet venni bele 150 ért is, egy szimering és tömítés csere egy 100-as felénk biztos van

2019. dec. 25. 10:38
 5/61 A kérdező kommentje:
Külföldről behozott és előtte tekerte vissza a kereskedő.
2019. dec. 25. 10:40
 6/61 anonim ***** válasza:
57%

Így jár aki olcsón akar prémiumot, majd megkérdi itt gyíkon, hogy ugye nem kerül sokba a fenntartása, mert hát a fékbetét olcsó meg amúgy ő is ki tudja cserélni az izzókat, szóval ugye megéri?


Hát, bammeg, megéri.


Megérte?

2019. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
80%
N-es motorkód!Ilyet csak a barmok vesznek barátom!Ettől szabadulj meg és vegyél egy 320td-t vagy egy M-es motorkódú benzinest!Nekem egy 1999-es e46 318i sedanom van,m43b19 motorral és nagyon elégedett vagyok.Az enyémbe óra szerint 513 ezer van és így se eszik csak három deci olajat...És az enyém egy igen leharcolt darab,de még ebben a formájában is bírja!
2019. dec. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 veterán vas ***** válasza:
100%

No, megint előkerült a standard megoldás:

"ha kimegy a moci lehet venni 150-ért másikat"


Természetesen azt is külföldről kell majd behozatni, és kis szerencsével az még rottyantabb lesz, mit a mostani motor.

Ti tényleg komolyan gondoljátok ezt, vagy csak úgy irkáltok mindenfélét, amit a benzinkúti beszélgetéseknél hallotok? :/

2019. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
És így kinek adjam el hmmm?
2019. dec. 25. 10:58
 10/61 A kérdező kommentje:
Ki volt már hasonló helyzetben?
2019. dec. 25. 11:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!