Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy valaki nem...

Miért van az, hogy valaki nem helyben közli, ha valami baja van, hanem olyan, mint egy "időzített bomba"? Csak engem zavar, hogy ebből fölösleges konfliktusok születnek?

Figyelt kérdés
Mi baja az olyan embernek, aki úgy hisztizik, hogy közben nem derül ki érthetően, hogy mi baja van, ráadásul nem közvetlenül reagál egy problémára, hanem “derült égből” csattan ki belőle. Ilyenkor megéri rááldoznod a figyelmed, miközben zavarosan viselkedik?
2018. jan. 1. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp figyelek a másikra, de ha csak kiabál, nem normális hangnemben mondja el, hogy mi a gondja, akkor megvárom, amíg lenyugszik és legközelebb én hozom fel a témát, ha egyáltalán akkor még akar beszélni róla. Van, akinek több idő kell, mire megemészt valamit, aztán csak később robban, néha én is ilyen vagyok sajnos. De megpróbálom azonnal elmondani, hogy mi a helyzet és nem felemelni a hangom.
2018. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ilyen vagyok, hogy nem közlöm azonnal, ha valami nem tetszik, főleg ha kisebb dologról van szó, inkább magamban tartom csak ne veszekedjünk. Aztán szépen felgyülemlik a sok "kis" dolog és robbanok. Tudom ez így nem jó, probálok ezen változtatni. Az én szemszögemből megéri rááldoznod a figyelmed ilyenkor a másikra, esetleg várd meg még lehiggad és utána beszéljétek meg az adott problémát.
2018. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanulták meg megfelelően kezelni a problémákat, a konfliktusokat. Én is ilyen vagyok. Mint egy tűzhányó... Talán igen, érdemes rá figyelni: egyrészt mert legalább kiderül, hogy a baja, másrészt lehetséges, hogy tanulhat az ember belőle, harmadrészt levonhatja a következtetést: érdemes-e vele vesződni a továbbiakban.
2018. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik sokáig csak "nyelnek", ha valami nem tetszik nekik, problémájuk van. Aztán egy idő után tetőzik a dolog és egy jelentéktelen apróságtól "törnekki". Nekik se jó ez, de ez van. Ha fontos számodra, akkor igen, érdemes rááldozni ilyenkor a figyelmed. Esetleg megpróbálhatod elmondani neki mindazt amit itt leírtál, hátha tudsz rá hatni.
2018. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!