Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent a gépkocsi hirdetés...

Mit jelent a gépkocsi hirdetésekben használt FSI és OPC jelölés?

Figyelt kérdés
Az Opel motorokat meddig gyártották 8 szelepes kivitelben?

2019. dec. 26. 08:47
1 2
 1/18 D. Brasco ***** válasza:
100%

Az fsi az közvetlen benzinbefecskendezes

Opc meg az opel gyari tuningja opel performance center roviditese

2019. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

FSI (Fuel stratified injection) - Ez a VW közvetlen benzinbefecskendezéses technológiája.


OPC (Opel Performance Center) = Az Opel típusok gyári tuning változata.

2019. dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hogy meddig voltak 8 szelepes opel motorok fogalmam sincs, de van ennek jelentősége?
2019. dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Megbízhatóbbnak gondolom mint a 16V Ecotec motorokat.Olyat szeretnék vásárolni.

Az FSI motoroknál hengerenként külön-külön van a befecskendezés, vagy közös?

2019. dec. 26. 09:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Megbízhatóbbnak gondolom"

De miért?


"Az FSI motoroknál hengerenként külön-külön van a befecskendezés, vagy közös?"


Közvetlen befecskendezés csak hengerenkénti lehet..

2019. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

FSI a VW közvetlen befecskendezésű benzinmotorja. Közvetlen = minden hengerben van egy injektor ami befecskendezi a benyát. Érzek némi képzavart, mert a közvetlen befecskendezés eleve nem lehet közös.


OPC-Line: Opeleknél gyári Optikai tuning kívül-belül. Kb mint az Audiknál az "S-line" csomag.

OPC: Opeleknél nem csak optikai, hanem műszaki tuning is. Erősebb motor pl.

8 szelepes motor nekem az 1.9-es CDTI ugrik be utoljára. Ez pl a H Astrában volt a 2000-es évek közepén. De már ez az egyetlen motor ami 8 szelepes volt a H-ban, a többi mind már 16 szelepes volt.

8 szelepes benzines talán az F és G Astrában, valamint kortársaimban volt. Persze ott sem mindegyik.

Azt, hogy egy motor megbízhatósága és a szelepek száma hogy függ össze, azt nem igazán értem...

2019. dec. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

""Megbízhatóbbnak gondolom"


De miért?"


Szerintem: a 16 szelepes motorok valamilyen formában változó szelepvezérlésűek, a 8 szelepesekre nem jellemző.

16 szelepes autónk Engine hibát jelzett és benyögte, hogy baj van a vezérműtengely szöghelyzetével.

Megcsinálták, kb. 3 hét kellett hozzá és alig maradt el a 6 számjegytől a számla.

Ezidőtájt volt a családban egy Szamara, még a vizsgán is csodálkoztak, régi szedán változat, de benne hengerenkénti befecskendezéses 8 szelepes 1,5-ös motor, dupla katalizátoros motor. Kanadai szoftver, Bosch cucokkal.

Hibakód kiolvasáshoz elég volt egy gémkapocs, levillogta a hibakódot, ez volt az ő OBD csatija.

Igaz nem volt 100Le, de lentről is húzott rendesen és nem kellett szépörgetni.

Ez persze már a múlt, de ahogy mörfi mondja: ami elromolhat, az el is romlik.

Egyszer főnök ment tárgyalni egy full extrás kocsival, aztán telefon gyertek..

Ablakfelhúzó nincs, kocsi csak akkor záródik, ha fel vannak hüzva az ablakok, de az nem mozdult, nem hagyhatta ott nyitott ajtókkal.

Odavágtattam, beültem az autóba, aztán trélert kellett hívni, vigye szervizbe...

2019. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"a 16 szelepes motorok valamilyen formában változó szelepvezérlésűek"


Tévedsz! Nagyon sok 16 szelepes autó van fix szelepvezérléssel. Pl a 2018-as dízel autómnál sincs semmilyen vezérlésmódosító. Fix szelepvezérlésű. És lehúzott ablakokkal is simán be lehet zárni.

2019. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Elfogadom, de kivételek mindig vannak.

És a kivételek inkább a dieseleknél vannak.

Azért tudnál nekem egy arányt mondani, hogy a 16 szelepes autók hány százaléka módosítja a vezérműtengelyek valamelyikét és hány nem?

2019. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Értem, akkor a hengerenként 4 szelepes motorok hulladékok.

És a tuti tippet is mgkaptuk: vegyetek Lada Samarát. :D


Kész, végem :D

2019. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!