Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olvastam olyat, hogy Opeleknél...

Olvastam olyat, hogy Opeleknél ki lehet olvasni a hiba kódot, ha a feket és a gázpedált egyszerre nyomom, majd gyújtást adok. De a féket miért nem lehet lenyomni teljesen, ha nincs gyújtáson? Fel keményedik és nem engedi.

Figyelt kérdés
2019. dec. 26. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert álló motornál nem működik a fékrásegítő.


Milyen opeled van?

2019. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hidakódolvasóval egyszerűbb egy kicsit. Belépsz egy Opeles csoportba facebookon, minden városban van valaki aki ki tudja olvasni.
2019. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elegendő annyira benyomni, hogy a féklámpa kapcsoló működjön, ahhoz pedig elég 1-2 centi is.
2019. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Egy sima bowdenes gázpedálnal is működik?
2019. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Itt olvastad?

[link]

2019. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5 villanással kezd, aztán meg követhetetlen. Én ehhez nem értek :( Van mikor 1 billanason belül meg egyszer gyorsan villan. Nem értem :(
2019. dec. 26. 17:58
 7/11 anonim ***** válasza:
4 számból áll egy kód, minden szám után kis szünet következik. Ha nulla, akkor 10x villog. Papír toll elő és húzd a strigulákat, ha pedig szünet van, akkor egy vízszintes vonalat, így ki tudod nézni a 4 számjegyet.
2019. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pont hogy ez az egyszerűbb módszer, mert nem kell hozzá semmilyen olvasó vagy külső eszköz!

H Astrán nagyon kényelmes, mert a km-óra helyén szépen kiírja a hibakódot.

G Astrán is azt hiszem működik, ott van ez a villódzás-számolgatás módszer. Ez kicsit komplikáltabb.

Bovdenes gázpedálnál és nem canbus rendszerű régebbi Opeleknél nem működik.

Sajnos újabb Opeleken sem működik, legalábbis a K Astrám már nem tud ilyet.

Ez a hibakódolvasás nem teljes körű. Kizárólag a motorvezérlőben eltárolásra is került kódokat írja ki.

2019. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy a kérdésre is válaszoljak: Teljesen normális, hogy felkeményedik a fékpedál ha nincs rásegítés. Így működik az autók fékje. Próbáld ki, hogy felkeményedett benyomott fékpedál mellett indíts rá a motorra! Egyből be fog esni a fékpedál ahogy megjön a fékvákuum.
2019. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akárhogy is nézem, nekem 5765 a hiba kódom. De sehol se találtam ilyen kóddal hibát. Tudnátok segíteni?? Az OBD rendszerben nézzem?
2019. dec. 26. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!