Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejezés, dugattyú...

Hengerfejezés, dugattyú gyűrűcsere, ilyen mértékű beavatkozások, tényleg olyan sok rizikóval járnak, körülményesek, mint mondják?

Figyelt kérdés

#dsasd
2019. dec. 27. 23:43
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ezek valoban nem kezdo/hobbi szerelőknek valo mutatványok!Egyes tipusoknal meg tenyleg baromi korulmenyesek
2019. dec. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor leírom Neked mi a szitu! köszi a gyors választ a ment a zöld.


Adott egy 1.9 pdtdi 105 lóval, ami az OLAJAT nem eszi, de a vizet csipegeti. Kiegyenlítőtartályban nincsen olaj. Kb 6000 km eszik meg 0.5 deci vizet. Érdemes emiatt megbontani a motort, vagy mit mondasz? 340 km van benne de a gyárilag előírt Fél liter olajat se kell rátölteni. Szerintem a hűtőnél folyhat, bár nem tudom. Fél éve volt egy csattanásom ,és ott a redők megsérültek mint az ujjamat végig húztam volna rajtad ennyi, semmi komoly. Tipp?

2019. dec. 28. 00:00
 3/13 A kérdező kommentje:
azt hozzá kell tenni hogy tudtommal sem az1.9es , sem a 2.0 pdre nem jellemző a vízzabálás....
2019. dec. 28. 00:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy ezt a fél deci vizet kb. 6000-8000 km alatt teszi meg...
2019. dec. 28. 00:32
 5/13 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Fél deci? Annyit én is meginni enyI km alatt...

Én nem nyulnek bele

2019. dec. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A3 8Pről van szó. Lehet igazatok van. Csak én laikusként azt gondoltam hogy az olyan egyszerű ,hogy a kicserélnek benne mindent(Dugattyú gyűrű,hajtókartcsapágy,síkbahúzzák újra és szerepezik a hengerfejet), akkor gyakorlatilag kapok egy új motort. Elég jó szerelő csinálni, aki el van ismerve itt felénk. De haver elbizonytalanított hogy az anyja hogy járt a Dave Nexussal, meg a barátnője a Land Roverrel. Ugyanezeket cserélték mind a kettőnél,és elkezték zabálni az olajat....
2019. dec. 28. 02:15
 7/13 A kérdező kommentje:
*Daewoo idióta telefon....
2019. dec. 28. 02:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Emiatt nem szabad megbontani egy motort.

Ha a motor enné a vizet, lényegesen több fogyna, illetve nyomást csinálna a hűtőrendszerben.

Elfolyhat még a hengerfejtömítésnél, olyan is van, de én avval nem foglalkoztam.

Előbb öntenék bele valami hűtőtömítőt, minthogy szétszedjek egy motort.

Bár utána jóval szrabb lesz a fűtés.

2019. dec. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fél deci 6 ezer km-en? Ez lóf..sz, nem fogyás.
2019. dec. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Meg aztán ha a vizet eszi, ahhoz éppen felesleges a dugattyúkhoz hozzá nyúlni, mert semmi köze hozzá.

Inkább vedd a fáradságot és néha feküdj alá és nézd meg hol van nyoma a víz folyásnak vagy csepegésnek.

Persze az olyan szerelő az ráakar beszélni ezekre mert ő abból él.

2019. dec. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!