Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális közlekedéshez tényleg...

Nyakasparasztgazda kérdése:

Normális közlekedéshez tényleg elég egy 50-60le-s 400-600ccm és motorkerékpár?

Figyelt kérdés
Hány hengeres legyen?

2019. dec. 28. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális közlekedésre egy 125-ös 10 LE motor is pont elég.
2019. dec. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Országúton azért az kevés, főleg 2 személlyel
2019. dec. 28. 07:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bőőven... Normális közlekedésre 250 köbcenti is elég. 2 éve 650-esem volt, 48 LE, és elmentünk motorozni egy barátommal, akinek 250-ese van. Mindenhol tudta velem tartani a lépést, sehol nem kellett rá várnom, vagy visszalassítanom. Persze én se vezettem vadállat módjára. Nyilván le tudtam volna hagyni, ha nagyon akartam volna. Már ez a 48 LE is annyira elég volt, hogy barátnőmmel (utas + 140 liternyi doboz, benne sátor meg minden más) meg bátyámmal elmentünk 12 napra motorozni a Dolomitokba (+ Szlovéniába). Egyedül a legdurvább hágókon felfele éreztem, hogy kevés a 48 LE, főleg amikor előztem járműveket. Amúgy kevés hátrányom volt belőle. Most 86 LE-s motorom van (igazából a lényeg a nyomaték, 88 Nm), ami viszont már igazán elég utassal, csomagokkal, hágón felfele is.

De valóban, a 125 köbcenti kevés, főleg utassal. Olyannal kezdtem, olyannal voltam túrázni (szintén a barátnőmmel) Tátrába, Csehországba, de egy csomó kellemetlen helyzet adódott abból, hogy városon kívül túl gyenge, már a legkisebb emelkedőnél 80 alá megy a sebesség utassal. Egyedül is csak éppen tartható a 90.

A hengerek száma kb mindegy, még csak a fogyasztást sem feltétlenül befolyásolja. Nekem kettő 1hengeres motorom volt, de elhatároztam, hogy sohatöbbet túrázáshoz. Elzsibbad kezed-lábad párszáz km alatt a rezgéstől. Azaz ha túrázni akarsz, inkább 2+ henger.

2019. dec. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dirtboy ***** válasza:
100%
Normálisra bőven, de motort általában nem arra veszi az ember hogy azon gyakorolja a kreszt,persze akadnak olyanok akik tényleg arra használják a motort hogy A bóp B be elvigye de ők inkább nagyrobogót vesznek szerintem.
2019. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50-60 lóerő már személyautokban is használható.
2019. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy autó 90 lóerővel 1,3 tonnára bőven elég. 14,5 kg/lóerő... Akkor a 200 kg motor plusz 150 kg két emberre bőven elég 20 lóerő is.
2019. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. dec. 28. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!