Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autó pénznyelő?

Minden autó pénznyelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnézést, ha buta a kérdés, de fiatal vagyok, még sosem volt autóm.


Gondolkodom autó vásárláson. A nézelődés során arra jutottam, hogy akár 1-2 éves, akár 13-14 éves autóról van szó, meglepő mértékben viszi a pénzt. Ami amiatt meglepő, hogy alig tudok az ismerőseim között olyat mondani, akinek Nincs autója, így eddig azt gondoltam, nem olyan vészes finanszírozni.


Utánaszámolva a legnagyobb jóindulattal is min. 50.000 Ft, de inkább 65.000 Ft a havi kiadása egy átlagos autónak (ha tényleg mindent beleszámolsz, még az ablaktörlő folyadékot is és az éves költségeket lebontod 1 hónapra nézve). Főleg városi használatra venném, néha lemennék vele vidékre, kirándulni, stb.


Van valami, amit rosszul látok/gondolok?


Köszi a segítő válaszokat!



2019. dec. 29. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, az autó egy luxus cikk, sokan képesek a fizetésük felét-harmadát autóra költeni és észre sem veszik.

Nyilván élethelyzettől függ, hogy megéri-e.

2019. dec. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Jól látod. Az autó csak akkor nem számít pénznyelőnek, ha szükséges a pénzkereséshez.

Minden más esetben egy kényelmi extra, hisz tudnánk tömegközlekedni, biciklizni stb. De sokkal kényelmesebb autóval.

A havi 50re pedig én azt mondanám nagyon jó indulatú számolás. Hisz új autónál ott a lízing költsége. (ha egyben van véve akkor is le lehet osztani eladásig). Ez sok esetben már 50+. Fiatal vagy ahogy említetted és első autó. Én évi 160at fizetek csak biztosításra (21F első autó).

Havonta 100at tankolok el (de munkaeszköz az autó)

Ha régi autót veszel akkor pedig a kezdeti rendbepofozás fog sokat elvenni az elején.

Az autó élettartama pedig benne rejti a hibákat.

Jobb esetbena kötelező szervizeket megcsinálja az ember és a kopó alkatrészeket cseréli. Rosszabb esetben nagyobb tételek is beúsznak, ezek is felhúzzák.


És akkor még van súlyadó, parkolás, mondjuk autómosás megannyi lehetőség ami elkéri a pénzt.

Vagy esetleg ne adj isten egy bírság ha becsúszik.


Most csak gyorsan ezek ugrottak be, de ez is rengeteg tényező.


Szó mi szó, az autó pénznyelő kényelmi eszköz. Kivétel ha munkához szükséges.

2019. dec. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván vannak plusz költségek: súlyadó, biztosítás, tankolás, stb... Ez a velejárója. Akkor nevezném pénznyelőnek, ha túl sok dolog megy tönkre benne. Volt egy autóm, másfél év alatt tönkrement a generátor, önindító, ablakemelő szerkezet, ablaktörlő szerkezet, csomagtér zár, kézifék, főtengely jeladó, injektorok... Na ez pénznyelő. Lassan 1 éve lecseréltem, azon csak kopó dolgok voltak cserélve eddig. Ezt nem nevezném pénznyelőnek.


Visszatérve, egyértelműen viszi a pénzt. Van amelyik jobban (sok meghibásodás) , van amelyik kevésbé.

2019. dec. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

keresel nettó 300at de be sem tudsz jutni a munkahelyedre autó nélkül

hát akkor most mi van?!


nyilván ha tanuló vagy, és annyi az összes dolgod, hogy bemenj az iskolába aztán menj haza akkor neked nem kell autó

2019. dec. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokba van , sokat kell költeni rá.

AMit előttem írtak ahhoz még hozzá kell számolni hogy veszünk garázst is , ami nagyon drága. Meg akkor már akku töltő, pár darab szerszámot venni kell. Én vettem egy sterimobot is, mert néha illik lemosni és huzamosan olcsóbb egy sterimob mint kocsimosóba járni.

Egyszer neki ültem és kiszámoltam hogy olcsóbb taxival járni hobbi szinten mint autót fenntartani.

Én is csak utólag számoltam ki hogy mennyibe kerül, mint ahogy a legtöbb ember nem számolja ki előre, mert nem is akarja tudni, valahogy nem érdekli. Később jön rá mindenki hogy bizony iszonyú drága az autó fenntartás.

2019. dec. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Jól látod.... Bár olcsóbb autó esetében kicsit kisebb az összeg...
2019. dec. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az autó egy kényelmi eszköz, a kényelemért pedig mindig is fizetni kellett. Ez miért olyan meglepő felismerés?

Ha valaki új, garanciális autót vesz, annak is hasonló, havi több tízezer forintos költsége van, ha be se indítja akkor is.

2019. dec. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Nekem havi 35-38ra jön ki a szalonból vásárolt új autó. Készpénzre vettem így hitel nincs beleszámolva. Persze ha az előtte lévő használtat nézném az tuti lenne 60-70...Ez a párommal keresett fizetésünk 8-9%a simán belefér. Kell is egy kocsi a családban, főleg 6éves gyerek mellett. Bár sok párt is ismerek ahol 3gyereknél sincsen egy kocsi sem.
2019. dec. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én is csak utólag számoltam ki hogy mennyibe kerül, mint ahogy a legtöbb ember nem számolja ki előre, mert nem is akarja tudni, valahogy nem érdekli. Később jön rá mindenki hogy bizony iszonyú drága az autó fenntartás."


Na igen, de az élet is eleve drága. Ki lehet számolni, hogy az ember mennyit költ mondjuk 5-10 év alatt kajára, rezsire, akár albérletre, hitelkamatokra, ruházkodásra, szórakozásra, cigire, piára, stb., aztán lehet elképedezni a milliókon. Az életben szinte minden pénzbe kerül. Miért lenne ez más az autóval?!

Manapság az autózás már inkább divat. Pedig sokaknak szerintem tényleg nem nélkülözhetetlen az autó (tisztelet a kivételnek), csak ma már mindenki bele akar halni, ha pl egy szatyrot a 200m-re lévő boltból kézben kell elhozni. Buszra szállni meg nem divat, "proliságnak" tartják. Ha esik az eső, sokaknak evidens, hogy elő a négy kerekű esernyővel! Az utakon pedig már nem lehet elférni, annyi az autó. Nem csak az aktuálisan mozgásban lévőre gondolok, hanem a parkolókban is. Mert mindenkinek "kell" az autó.

2019. dec. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem úgy kell hozzá állni, hogy pénznyelő, hanem egy kényelmi eszköz amiért fizetni kell.


Pont úgy, ahogy az élelmiszert is kifizeted a boltban, vagy a lakás költségeit, díjait is fizeted. Csak ott még különösebb választási lehetőséged sincs, maximum mérsékelni tudod.


Nyilván megvan a "lehúzós" része amit muszáj fizetni. Kötelező, adók, stb. Fogyasztja az üzemanyagot, kopó alkatrészeket és el is romlik néha.


De cserébe kapsz egy sokoldalú, kényelmes eszközt. Bele fértek legalább 4-en, elvisz gyorsan A-ból B-be, nem kell várni a buszra, vonatra, nem kell mások között nyomorognod, mehetsz a magad útján, nem a csöves hugyos-szaros helyére ülsz le. Vagy csak egy szimpla bevásárlás is egyszerűbb, még ha nem is mindig indokolt az autó.

2019. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!