Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autó pénznyelő?

Minden autó pénznyelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnézést, ha buta a kérdés, de fiatal vagyok, még sosem volt autóm.


Gondolkodom autó vásárláson. A nézelődés során arra jutottam, hogy akár 1-2 éves, akár 13-14 éves autóról van szó, meglepő mértékben viszi a pénzt. Ami amiatt meglepő, hogy alig tudok az ismerőseim között olyat mondani, akinek Nincs autója, így eddig azt gondoltam, nem olyan vészes finanszírozni.


Utánaszámolva a legnagyobb jóindulattal is min. 50.000 Ft, de inkább 65.000 Ft a havi kiadása egy átlagos autónak (ha tényleg mindent beleszámolsz, még az ablaktörlő folyadékot is és az éves költségeket lebontod 1 hónapra nézve). Főleg városi használatra venném, néha lemennék vele vidékre, kirándulni, stb.


Van valami, amit rosszul látok/gondolok?


Köszi a segítő válaszokat!



2019. dec. 29. 00:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon jókat írtatok!


#2: Önerőből szeretném megvásárolni az autót. Nem szeretnék hitelt, lízinget vagy bármi hasonlót, így ennek a költségét nem kell belekalkulálni.

„Ha régi autót veszel akkor pedig a kezdeti rendbepofozás fog sokat elvenni az elején.” Ez akkor is igaz, ha ismerőstől sikerül pl. 13 éves autót venni, aki garázsban tartotta, alig használta, kímélte az autóját?


#3: Ki lehet szűrni valahogy, hogy ne ilyen autót vegyen valaki? Vagy ez szerencse kérdése?


#5: Kell a Sterimob? A hagyományos „vödör, spec. szivacs” kombináció rettenetesen lassú? Mondjuk van kert, ahol le tudnám mosni, nem kell mosóba menni. Megéri áldozni egy Sterimob-ra?


#6: „Az autó egy kényelmi eszköz, a kényelemért pedig mindig is fizetni kellett. Ez miért olyan meglepő felismerés?” Egy ismerősöm közfoglalkoztatottként dolgozik, a felesége bölcsődei dajka. Nekik is van autójuk, igaz, hitelből. Az összes kollégámnak van. A szomszédban a villanyszerelő férj+óvónő feleségnek van. Csak az feltűnő már, ha valakinek nincs.


#8: Megkérdezhetem, hogy jön ki a havi 35-38 ezer? Amiatt keveslem, hogy ha veszel egy szalonautót pl. 4.500.000 forintért, azt 5 év múlva kb. csak a feléért tudnád eladni (ha pl. eladnád). Akkor 5 év alatt 2.250.000 Ft az amortizáció, ami 1 év alatt 450.000 Ft, vagyis egy hónap alatt 37.500 Ft csak az amortizáció. És hol van még a többi költség…

„sok párt is ismerek ahol 3gyereknél sincsen egy kocsi sem.” Hogy tudják ezt megoldani? A logisztikát, a bevásárlást, babakocsi, gyerek cucca, saját cuccod? Zsonglőrök :-)

2019. dec. 29. 16:07
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"keresel nettó 300at de be sem tudsz jutni a munkahelyedre autó nélkül


hát akkor most mi van?!"


Akkor az van, hogy azért dolgozol, hogy be tudjál járni dolgozni. :-))

2019. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Fruzsko válasza:
Az 50,65 ezer hogy jott ki? Nekünk leginkább max. tankolni kell az autóba egy hónapban. Kötelezőt negyedévente fizetünk, súlyadót 2 részletben, félévente. Nyilván előfordul, hogy valami meghibásodik, de ha A és B pont között, amit napi szinten megteszel, nincs olyan nagy táv, akkor nem hiszem, hogy ilyen magasak lennének a költségek. Olyat, hogy ablaktörlő folyadék meg szerintem nem igen kell havonta tölteni, hacsak nem egész nap a szélvédőt mosod. Nekünk két autónk van és nem fizetünk 100-120 ezret egy hónapban, pedig az egyik auto 25 éves, a másik 14 :)
2020. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!