Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire nehéz...

Szerintetek mennyire nehéz egy prémium kategóríás autót fenntartani, ha imádom az autókat és ez a hobbim?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból teszem fel ezt a kérdést, ha mondjuk örökölnék egy 2015-s bmw x5-öt. ami 3.0 ezres 1 turbós dízelmotorral szerelt, és ha lenne mellette mondjuk félretéve 1,5 millió forintom javításra, mindezt 250ezres havi fizetéssel, szerintetek kivitelezhető lenne? Van pár ismerősöm akik szinte az összes pénzüket elszórják márkás ruhákra, cigire, telefonokra, de én ilyenekkel nem élnék.

2019. dec. 29. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Évi 1,5 millió forintot rászánva nem hiszem, hogy lehetetlen. A kérdés, hogy te nem sajnálsz-e évente százezreket, esetleg milliókat rálocsolni egy öreg autóra. Persze mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi a fontos, de később, mikor jön a család, költözni, nyaralni szeretnél, stb., akkor lehet hogy visszasírod majd ezt a pénzt.
2019. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az X5-öt jobb ha elfelejted. Egy garnitura gumi 500 ezer ft és a sógor két sorozatot használt el egy év alatt.

Meg állandóan szívott vele, lépten nyomon letiltott és onnan sehová nem ment, amíg úgy nem gondolta hogy most már jó. Állandóan szervizbe járt vele, ott meg aztán fogott a ceruza rendesen, de a hiba mindíg előjött és ugyanaz.

2019. dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"ha lenne mellette mondjuk félretéve 1,5 millió forintom"

Az jó ha van, de egy része rögtön a szerzés után elmegy a "kötelező" átnézésre, karbantartásra, a maradék pedig az első komolyabb fődarab-meghibásodáskor.


"mindezt 250ezres havi fizetéssel"

Nem érdekes, mennyi a havi fizetésed. Az az érdekes, mennyi marad meg abból. Ha a 250-ből elmegy 100 lakhatásra, másik száz étkezésre, benzinre, biztosításokra, akkor marad 50 - mozira, sörre, könyvre, minden egyébre. Miből fogod a kopó alkatrészek cseréjét, a rendszeres karbantartást megoldani?


És akkor még marad az a kérdés, hogy miből viszed az asszonyt nyaralni, miből veszel új szett gumit az autóra pár évente, aztán eljön az is, amikor már az előírt olajcserét is elhanyagolod, mert sokba van.


Tényleg, tudod már, mennyi lesz egy garnitúra gumi a verdára? Mennyi az olajcsere, mennyi lesz a négy féktárcsa, vagy akár csak a betétek cseréje? Ezek alap költségek, és akkor még nem vettük hozzá, hogy a futómű is rendszeresen javításra szorul, időnként egyéb - nem feltétlen komoly - javítások eszközölendők, amiket vagy te magad megbütykölsz a sufniban oszt' vagy jó lesz vagy nem, vagy a haverjaidra bízod hasonló eredménnyel, vagy szakszervizbe viszed, ahol a prémium márka miatt nyugodtan számolhatsz azzal hogy még a szerelő pislogása is sokba fog kerülni.


Ne érts félre, nem akarlak lebeszélni, de ha itt keresgélsz kicsit, rengeteg példát láthatsz arra, hogy XY megvette a prémium márkát, mert hát abba is csak benzin meg olajcsere kell, és utólag jött rá, hogy a gatyája is rámegy...

2019. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vegyél inkább 2000 köbcentis alattit, pl. X3 vagy X4.

Én a 2000-res diesel X3-ra semmit nem költöttem 3 év alatt és a gumi se drága

2019. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
lakhatással nem számolnék, jelenleg van egy saját kis modern építésünek mondható házam, illetve nincs semmi hitelem. Házat örököltem mielőtt jönnének hogy hogyan van.
2019. dec. 29. 16:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, ellenben sok értelme nincs.
2019. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
bocsi az még lemaradt, hogy az olajat én is letudom cserélni, van aknám, ismerősök autóján is én szoktam a fékeket, betéteket cserélni, hozzáteszem nem régi autokón, nyílván automata váltó olajat, meg ilyeneket nem cserélnék
2019. dec. 29. 16:15
 8/13 A kérdező kommentje:
meg ezt hogy 500 ezer a garnitura se értem sokaknak hogy jön ki, mivel ahogy nézem használtautón, 255/50 R19 megy rá, aminek darabja 60 ezer alatt van, pirelli, és continental márkákból, amit ha annyival is számolok az 240, és gondolom 30-40nél többet nem kérnek el amiért kicserélték, de azért akkor is még messze nincs 500tól
2019. dec. 29. 16:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Igazi autóimádó pont elkerüli a túl modern, a suv kategóriás, és a dízel vackokat, kombinálva ezeket meg PLÁNE!!

Autómániás eleve nem a kamuprémumság miatt vesz egy autót hanem az izgalomfaktor miatt.

2019. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar hogy effektive azert dolgozol, élsz hogy legyen egy ilyened, es nincs semmi célod akkor lehet persze
2019. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!