Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak ha a jogsim már...

Mit csináljak ha a jogsim már megvan, de az autóm csak több, mint fél év múlva lesz meg?

Figyelt kérdés
Őszintén, tudom, hogy első autónak ne egy csilli-villi autót vegyek, azonban én egy közép-árkategóriás használt kocsit néztem ki, nem szokványos “első autó” típus, de nem is egy luxusmárka, mégis mindenki megpróbál lebeszélni róla. Én arra gondoltam, hogy amint megszerzem a jogsim (ugye egyből még nem tudom megvenni az álomautót, gyűjtenem kell még rá) szeretnék minél többet vezetni, tapasztalatot szerezni és bebizonyítani, hogy megy ez nekem. Csak sajnos az a gond, hogy a szűk családban senkinek sincs autója amivel gyakorolhatnék. Hogyan csináljam szerintetek?

2020. jan. 1. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megveszed és gyakorolsz, ennyi.
2020. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Mit csinálj???

Idegeskedj, dühöngj, csorgasd a nyáladat, ha autót látsz, keveseld a fiztésedet, átkozd a gazdasági helyzetet, stb.

Igaz, hogy ezek haszontalan tanácsok, ettől semmi sem fog megoldódni, de hát én is csak a kérdésedre válszoltam. ;)

2020. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Várj türelemmel, mi mást tehetnél?!

Most attól félsz, hogy fél év alatt elfelejtesz vezetni? Megnyugtathatlak: a jogosítványom megszerzése után 12 évvel vettem meg az első autómat. Addig csak nagyon ritkán és csak pár km-eket vezettem. Nem felejtettem el se vezetni, se a Kreszt. Egy 6 éves, nagyon jól felextrázott makulátlan autót vettem, 8 évig használtam és nem is törtem össze, hiába első autóm volt. Egy karcolás se esett rajta.

2020. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Most itt milyen választ vársz? Azt, hogy tessék itt az autóm gyakorolj csak nyugodtan? Vagy veszel egy olcsóbb autót magadnak, vagy vársz, más opció nincs. Bérelni tudsz még esetleg, de kezdő jogsival nem nagyon fog neked senki autót adni. Keress egy munkahelyet, ahol van céges autó, amit vezethetsz, de sok esély erre sincs.
2020. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

"bebizonyítani, hogy megy ez nekem"


pont az ilyenek szoktak felcsavarodni az első fára

2020. jan. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Türelmesen várj...
2020. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a jogsi után 1 évig nem volt autóm. Kicsit fura volt 1 év után beülni. Elmentem kis félreeső utcákba és gyakorolgattam a parkolást meg az elindulást. 2 hét után már semmi baj nem volt.
2020. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én egyik ismerősöm is hasonlóképpen járt. Ő részmunkaidős állást vállalt pizza futár ként. Így vezetni is tudott még több pénzt férre tenni.
2020. jan. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!