Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezdjem el (újra? ) a...

Hogyan kezdjem el (újra? ) a vezetést, ha már megvan a jogsim?

Figyelt kérdés

2 hete vizsgáztam le, pár napja kaptam meg a jogsimat.

Hogyan legyen "bátorságom" elindulni vezetni?

(Oktató amúgy már az első pár órában mondta, hogy nagyon jól vezetek, ahogy meglett az 580km, egyből mehettem vizsgázni, elsőre sikerült.)

És okulva édesanyám hibájából, nem szeretném ugyanazt elkövetni, hogy kiesem a ritmusból, utána meg félek beülni is a vezetőülésbe...

Szóval, hogyan kezdjem el magamtól a vezetést? Félek, hogy beégek pl. lefulladok (ami tök hülyeség, mert a 3. vezetési órától kezdve egyszer sem fulladtam le...:D) de tökre parázok ettől hogy kinevetnek, lenéznek emiatt. Vagy mert nem vagyok gyakorlott... szóval biztos értitek páran hogy mi a problémám. És jó lenne vezetni minél hamarabb, szeretnék is...

Eléggé maximalista vagyok, ha én csinálok egy dolgot, akkor nem szeretem azt a dolgot rosszul csinálni (nem tudom, hogy ez így érhető -e :D)

Szóval ti hogyan küzdöttétek le az első vezetési félelmeteket? Bármi hasznos tanács jól jönne.



2019. szept. 2. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Beülsz az autóba, beindítod a motort és elindulsz.


Ha nem csinálsz nagyon nagy hülyeséget, akkor senki nem fog kiröhögni. Az hogy lefulladsz, egyáltalán nem szégyen, mindenkivel előfordul néha. De ha kiröhögnek, akkor sincs semmi, le kell szarni.

2019. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja, azt elfelejtettem írni, az autó adott, sőt, ugyanolyan típusúval vezettem az oktatónál, de mégis úgy érzem, mintha számomra ez a kocsi picit túl nagy lenne, vagy nem tudom... (A saját autónkat 1x vezettem csak, amikor gyakoroltam vizsga előtt parkolni)

Bár lehet, idővel hozzászoknék...

2019. szept. 2. 19:22
 3/8 anonim válasza:
100%
Szerintem ha kirakod a T betűt a kocsira, az ad egyfajta biztonság érzetet, a többi autós se fog úgy reagálni, ha esetleg csinálsz pár hülyesèget. Meg ha már bent ülsz a kocsiban, akkor csak elindulni lesz nehéz, utána már sokkal könnyebben fog menni minden, szóval nyugi és hajrá :)
2019. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszolóknak, még jöhet bátorítást / bármi egyéb tanács :)
2019. szept. 2. 19:46
 5/8 anonim válasza:
100%

Egy-két könnyebb útvonal kisebb forgalomban? Városon belül pl. a közeli boltig még a tömeg előtt. Vagy autókázás a környező falvakban, ahol kicsi a forgalom? Pár alkalom után magabiztos leszel és jöhet a hétköznapi forgalom.

Sokan lefulladnak többéves rutinnal is és lesz.rják. Ha valaki ráddudál, akkor mutass be neki.

2019. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván nem csúcsforgalomban kell kezdeni a gyakorlást, és nem is totál ismetetlen helyekre elkeveredni.

Ismerős környéken, nyugisabb időszakokban ismerkedj az autóval, lehet az ugyanaz a típus, de akkor is más (pl máshol fog a kuplung)

A T betűnek van előnye és hátránya, rajtad áll, hogy kiteszed-e.

Sokan ajánlják az éjszakai gyakorlást, és nem, azt is meg kell tanulni, de előbb nappal, amikor mindent látsz, szerezz egy kis rutint.

2019. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Úgy kezded, hogy elkezded.


Vezetni máshogy nem lehet megtanulni, csak ha vezetsz. Lefulladni mások is leszoktak 10-20 év tapasztalattal is. Az meg, hogy kinevetnek, kit érdekel?


Nekem lassan 1 éve van jogsim, mai napig csinálok kisebb-nagyobb bénázásokat, miközben azt látom, hogy mások is pont ugyanezt csinálják körülöttem. Rokonunk vagy 30 éve vezet, megkérdezte legutóbb, hogy nem-e szoktam fennakadni a kocsi elejével, mert ő az új autójával simán ráállt orral a padkára. VAgy mikor tolatott, láttam, hogy a régi kocsijával is vagy 1,5 méterre megállt a mögötte lévőtől, aztán inkább előre ment korrigált, nincs ebben semmi.


Én például sokat járok túrázni, vagy haza vidékre, ezzel is "kényszerítve" magam a vezetésre.

2019. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A T betűt inkább ne tedd ki, sajnos a sok suttyó direkt szívatja azokat akiknek T betű van az autójukon. Nekem nem volt kint amikor kezdő voltam, viszont a barátnőm autóján kint volt és ő is tapasztalta ezt a negatív jelenséget, de voltak olyan sofőrök akik türelmesebben álltak hozzá. De amikor azt az autót vezettem 8 éves vezetési rutinnal amiből 2 évhivatásos sofőri rutin én is megtapasztaltam hogy szándékosan akartak letolni az útról, meg dudáltak, meg értetlenkedtek csak azért mert én nyugodt sofőrként vezetek, odafigyelek és nem hajtom szét az autót, főleg a barátnőmét ami alapból 1.2-es kis városi autó.


Ha rám hallgatsz ülj be az autóba, állítsd be az ülést, tükröket, tudod amit tanultál és indulj el. Eleinte olyan utakon menj ahol jártál tanulóként, meg a nem túl forgalmas utakon gyakorold a vezetést, meg hogy szokjad az autót. Ha már érzed hogy jobban megy akkor vezethetsz hosszabb távokon is, meg idegen környezetben ahol sofőrként nem jártál. Ha rendesen gyakorolsz akkor hamar lesz rutinod. Én amikor meg kaptam a jogsimat jó 1 évig mert akkor saját autóm nem volt még, a családi autó meg nem volt napi használatban akkoriban, és voltak hibái ami miatt be sem indult az autó, de pénz nem volt megcsináltatni, meg nem is volt érdemes a hibái miatt. Akkor összespóroltam annyi pénzt hogy egy alap kis benzinest vegyek és azzal gyakoroljak, plusz akkoriban kezdtem el dolgozni főállásban, így összespóroltam 2 év alatt a jelenlegi autómra amit mai napig használok. A régi kezdő autóm is megvan ahhoz képest jó állapotban még azt a szüleim használják, eladni nem lehet mert 25 éves autó, nagyon értéke sincs, viszont még mindig működik rajta minden, műszakin sem találnak rajta fogást, egyedül fékcserék voltak, meg a kötelező szervizek amiket betartunk, de megy, működik stb...

2019. szept. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!