Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszútávon okozhat-e problémá...

Hosszútávon okozhat-e problémát, ha E10-es benzint tankolok a 4 ütemű robogómba?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. A robogó típusa Aprilia Sportcity 50 4T, 2008-as évjárat. A gépkönyvében csak annyit ír, hogy minimum 95-ös oktánszámú benzint kell bele tankolni, és a neten csak az autókról találok listákat, amikbe nem ajánlott az E10-est beletölteni.

Az Apriliának még magyar nyelvű honlapját sem találtam, ahol ügyfélszolgálaton keresztül ennek utána tudnék kérdezni.



2020. jan. 1. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen.
2020. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mi a megoldás? 100-as oktánszámú benzin?
2020. jan. 1. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Dizelt vegyél.

Már minden második hülye kérdés erről szól hogy milyet tankolhatok.

2020. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Robogóból dízelt? Oké....
2020. jan. 1. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: Dízel robogót? :D


Ez tudja a motorokat is, de hollandul van:

[link]

2020. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez alapján én úgy értelmezem google fordítóval, hogy nem ajánlott.


Köszi a választ, ment a zöld kéz.

2020. jan. 1. 15:04
 7/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Ha nagyon ráérnék tuti keresnék egy olyan külföldi aprilias fórumot amelyik országban már megY egy ideje az E10.. azok biztosan tudják a tutit...

Lehetséges hogy ott semmilYen nepbutito kampàny nincsen és senki nem is foglalkozik ezzel....

Vagy mindenki a helyi extra benzint nyomja

2020. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 4t,2008-as 50-es Piaggio robogót tankolok E10-es benzinnel. A motorra, fémre nem fejt ki korrozív hatást.Sőt, az etil alkohol nagyon tisztán ég. Ha pedig azt a 20cm benzincsövet, vagy karburátor valamelyik tömítését megeszi majd kicserélem, de nem hiszem, hogy bármi gondom lenne vele.

Egyébként a Piaggio nem ajánlja az ötvenes gépeibe az E10-et, nagyobb motorjaihoz pedig 2011 utáni gyártással teszi lehetővé a használatát.

2020. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem okozhat. Ne ülj fel te is az E10 hisztinek.
2020. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem nem kell ezt túl aggódni. Még egy tápszivattyúja sincs ami érzékeny lehet. Persze lehet,hogy a benzincső vagy a benzincsap gumi részei tudnak idővel jelenteni problémát, de ezeket amúgy is illik cserélni időnként.Én simán tankolnám az e10 et.
2021. máj. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!