Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Útvonalengedélynél másik...

Útvonalengedélynél másik városba is lehet menni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy használt autót,de kb. 200 km-re van a lakásomtól. A kocsinak le van járva a műszakija. Nem szeretnék 2-szer felutazni, ezért gondoltam az útvonalengedélyre. Megigényli a kereskedő és meg hazajövök vele ha tetszik. Így működik , szabályos?

2020. jan. 1. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
SZerintem a kereskedő csak akkor igényli meg neked ha előre elutalod a pénzt. De inkább először menj be az önkormányzathoz és ott biztos hogy elmondják hogy hogyan van ez.
2020. jan. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az útvonal engedély arra van, hogy lejárt műszakis autót elvigyél a lakóhelyedhez legközelebbi vizsgaállomásra.

Nem közlekedhetsz vele semerre máshova. Szóval a kereskedő hiába igényli meg az neked semmit nem ér.

2020. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáztassa le a kereskedő!

Nyilván azért nem teszi, mert nem menne át

2020. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy röviden csak útvonalengedélynek hívjuk, de valójában a lakóhelyed és a vizsgabázis közötti lehető legrövidebb útvonalra szól az engedély.

Az pedig Magyarországon nem 200 km. :(

2020. jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyéb más megoldás?
2020. jan. 1. 17:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Trer vagy a kereskedő levizsgáztatja (nem fogja, merz nem menne át)
2020. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs megoldás, műszaki nélkül nem közlekedhet.

Szépen vizsgáztassa le a kereskedő, és adja át friss vizsgával.

Alternatíva hogy tréleren elhozatod.


A helyedben egyébként nagyon erősen gyanakodnék, mert egy sima vizsga fillérekbe kerül ha nincs komplikáció, és friss vizsgával a portéka is kapósabb, tehát ha ilyen egyszerű lenne, a kereskedő már levizsgáztatta volna. Azért nem tette meg, mert tudja hogy nem megy át, nagy pénzt meg nem akar rákölteni. Hagyd ki ezt a vételt ha jót akarsz, vagy ragaszkodj a friss vizsgához átadás előtt. Kínlódjon vele a kereskedő.

2020. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha kereskedő áttolja a vizsgán kenőpénzzel azzal sincs előrébb a kérdező. Én kihagynám ezt a vételt és néznék olyat ami nem rég volt műszakin.
2020. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen #8, ezt írtuk neki
2020. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!