Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv mindenkinek. Szeretnék...

Puposcsiga kérdése:

Üdv mindenkinek. Szeretnék vásárolni egy robogót. Találtam 2 öt. Az egyik egy 4 ütemű a másik pedig 2 ütemű. Sajna nem nagyon ismerem egyiket sem de mind a kettő tetszik. Segítséget kérek hogy melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés
1: 4 üTemű, MOTO ZETA RALLY 2009 2: 2 ütemű, BAOTIAN FALKON 50R MAWI Köszönöm:
2019. dec. 26. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

4 üteműt vegyél.

Kevésbé dinamikus ugyan,de megéri.50 ccm-nél ez mit sem számít.

Nincs az a penetráns fojtogató bűz,valamint 2 ütemü rövidtávon halláskárosodás.

A 2T olaj is rohadtrága,és nem kell kutyulnod a benzint.

Nem mellesleg egy 2 ütemű turmixgép akár az 5 litert is megissza retekgázon,míg

a 4 űteműt nemtudod 2 fölé vinni.

Ja,és sokszorosa a motor élettartama...

2019. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Szerintem egyiket se, nevesincsdzsingadzsunka...
2019. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyik sem kellene! Csak egy nevesebb, mondjuk Yamaha, Piaggio-Gilera, Aprilia példa gyanánt.
2019. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én jelenleg 2008-as 4t Piaggio Zip-et használok. Meg vagyok vele elégedve, alattam 2.45l/100km a fogyasztása 2t esetén ez egy literrel több lenne. Olajat 2000km megtétele után cserélek. Csak a végsebesség miatt ne vegyél 2t robogót, nekem előző motorom egy Jog volt, alig gyorsult jobban és csak 58-at ment. A jelenlegi bár 50 fölött nem gyorsul olyan erősen, de gps szerint megvan a 68km/h. Nagy emelkedőn konkrétan jobban megy nekem a 4t, mint a 2t.

Márkátlan motor vásárlását én sem ajánlom, a szerelők díja, ha kell valamit csinálni rajta egyből lenyeli az árkülönbséget amit az olcsó megvásárlásával nyersz. Illetve a hozzáállás is nyilván más egy ismert típushoz, van hozzá leírás, alkatrész.

2019. dec. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!