Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Néha nehezen lehet egyesbe...

Néha nehezen lehet egyesbe illetve kettesbe rakni a váltót. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Induláskor általában gond nélkül bemegy 1/2-be. Viszont amikor menet közben próbálok átváltani pl 2-be, hogy motorfékezzek akkor néha elég nehezen megy be, mintha lenne egy pöcökféleség amin csak erőltetve tudok átmenni. De elég gyakran akkor is ilyen, amikor megállok egy lámpánál és el akarok indulni. Elég random. Egyáltalán nem értek az autókhoz, előre bocsánat.


Egy Toyota Aygo típusú autó, nem rég kaptam nagymamámtól. Volt már párszor szervízben és ilyenkor mindent átnéztek rajta. (Egy pár hónapja volt utoljára). 55k km-van benne, tehát eléggé megkímélt autó.



2020. jan. 2. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Váltóolaj?
2020. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet ilyen, ha a kuplung nem emel ki.
2020. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tomcatters. ***** válasza:

55 ezer... Sztem, akkor most lesz váltóolaj cserés. El se olvastam a leírást nekem ez ugrott be, elolovasas után, majdnem, hogy biztos valtóolajat kellene cserélni benne


[link]


Én ezt használom. 60ezer km v 48 hó a periódus, de en 50 ezrenkent szoktam cserélni

2020. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon nehezen vette az alacsony fokozatokat. Főleg a kettest, és a hátra menetet. Az volt a megoldás, hogy állítva lett a kuplungon. Kb 1 perces manőver, ha csak az a baja.
2020. jan. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ezek jellemzők arra, hogy ez csak az 1 és 2-es fokozatnál van? 3/4/5/R-ben soha.
2020. jan. 3. 00:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

R-ben nem csinálja? Akkor sajnos nem kuplung-probléma lesz, hanem váltó.

Pl. kopott szinkrongyűrű.

2020. jan. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

A hibátlan, elpusztíthatatlan, világból kimenő Toyota...

Azért ettől a hibatol meg lehet használni... Szerintem is olajcsere...aztán ha nem segít akkor szerelő...

2020. jan. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Illetve csak a mostani hideg reggelen csinálja?
2020. jan. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak ebben a téli évszakban vezettem még az autót, de mint írtam is, reggelente gond nélkül veszi. Inkább amikor már megtettem vele pár km-t akkor jelentkezik a dolog. Egyszer mintha ősszel kipróbáltam volna, akkor viszont egyáltalán nem jelentkezett a hiba. Megpróbálom ezt a váltóolaj cserét, ahogy látom nem éppen drága dolog, ezen ne múljon.
2020. jan. 3. 12:09
 10/12 Tomcatters. ***** válasza:
Ha nem volt benne cserélve a váltóolaj, 55-60ezer nél már kell amúgyis 😀
2020. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!