Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz egy 2014-es...

Mennyire nehéz egy 2014-es Audi A5-t fenntartani 3. 0 tdi-vel?

Figyelt kérdés
Havi 210 ezres fizetésem van, van saját házam, autózás a fő hobbim, mellette nem cigizek, nem iszok, szerintetek megengedhetem magamnak ezt az autót? S Tronic autómata váltóval szerelve, mielőtt megveszem kap egy nagyobb szervízt, olajszűrőt, automata váltó ugyanúgy kap új szűrőt,olajat,4 új gumit stb.., és ha ezen kívül mellette van még félre téve rá 1 millió forintom akkor szerintetek meglehet próbálni? vagy inkább hagyjam?

2020. jan. 3. 11:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%

"Úgy gondoltam hogy most lecserélem egy fiatalabbra, mivel örököltem egy kis pénzt, a kíváncsiskódóknak."


Én egy pár milliós örökséget továbbra sem szórnék el ilyenre. Ha most úgy érzed hogy nincs mire költeni, akkor kössed le azt a pénzt (állampapír), aztán majd úgyis meglátod, hogy lesz annak értelmesebb helye is 4-5 éven belül.

2020. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
63%

"Aztán vettem egy újat 6 millióért, és költöttem rá 40-et az első évben. Kész csőd."


7-es vagyok. Én 7,5-ért vettem új autót, úgy hogy nem nulláztam le teljesen a bankszámlámat. Az első éves szerviz kemény 33.000 Ft-omba került. Állítólag abban a hónapban száraz kenyéren és vízen kellett volna élnem, hogy ezt a "horror" szervizszámlát ki tudjam fizetni.


Én azt mondom, hogy ész nélkül nem jó költeni a pénzt. De ha az embernek nagyjából megvan már mindene, kimondottan nem gyűjt másra és belátható időn belül nem fog nagyon hiányozni az az összeg, akkor igen is költsön a saját kényelmére és arra, ami boldoggá teszi! Még akkor is ha nem keres havonta milliókat és nem nyerte meg lottó 5-öst. Az élet rövid, céltalanul gyűjtögetni, közben mindenről lemondani mit ér, az ember nem viheti a sírba a bankszámláját!

Akik ennyire spórolósak, gondolom nyaralni sem járnak soha. Sajnálják maguktól és a családjuktól azt az összeget. Inkább berakják állampapírba, hiszen mennyi mindenre jó lesz az még valamikor. Mert ezzel az erővel pl a nyaralás sem jó "befektetés".

2020. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!