Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktatok még látni napjainkba...

Szoktatok még látni napjainkban rotációs kapából átalakított kistraktort az utakon?

Figyelt kérdés
12 ezres kisvárosban élek vidéken, érezhetően megnőtt az autósforgalom, de meg nem tudnám mondani hány évvel ezelőtt láttam utoljára ilyet közlekedni, most eszembe jutott, tényleg megritkultak, vagy inkább csak nagyon külterületeken, falukban megy még vele aki használ ilyet?
2020. jan. 4. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megritkultak, ahogy a lovaskocsik és a kistraktorok is. Kihalt/kikopott az a korosztály, aki ilyen "kisgazda" volt. Én évente egyszer-egyszer azért szoktam látni
2020. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ja és itt konkrétan arra gondolok amikor rotakapára kereket tesznek, nem a mindenféle motorokból összerakott gépeket, tudom olyanokkal is csapatták régen
2020. jan. 4. 17:47
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Az nem átalakított, hanem pl a terrát lehetett tartozékokkal meg utánfutóval venni. Mi is örököltünk ilyent nagyapámtól.
2020. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz, azért írtam, hogy a rotakapák, lovaskocsik, kistraktorok együtt koptak ki. Egy kategória ilyen szempontból


#1

2020. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Igen, vam ilyen ismerősöm, akinek van.
2020. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

erre most találtam, aranyos hogy megemlékezésként még versenyeket is rendeznek neki https://www.youtube.com/watch?v=SB7HYPfN-YQ


közben az jutott eszembe hogy vajon ugyanebbe a kategóriába lehetnek a csettegők is? mármint hogy azok is kikoptak azon a tájegységen ahol elterjedtebb volt régen

2020. jan. 4. 18:21
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Kertitraktor a becsületes neve.


Vidéki kis falvakban, tanyavilágban szoktam még látni.

A csettegőkkel meg a lovaskocsikkal együtt el fognak tűnni.

2020. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Átalakított, mert a hajtóműről le kell venni a kapatagot, a járókereket pedig fel kell rakni a helyére. Azaz át kell alakítani. Azt szerintem senki nem írta, hogy ez nem gyári megoldás, hanem valami házi barkács tákolás lenne.

Én vidéki megyeszékhelyen lakom, de már 16 éve nincs meg a város szélén a szőlőnk. Annak idején a szőlőhegyen láttam ilyet. De akkoriban sem volt szerintem jellemző, hogy mindennapos városi közlekedésre ilyet használnának az emberek. Legfeljebb tényleg a szőlőhegyen jártak ilyenekkel. Hogy most mi a helyzet arra felé, sajnos nem tudom.

2020. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%
Kikoptak szinte teljesen. Ami az igazat illeti, nem is éri meg anyagilag, mert kb semmire sem jó, cserében igencsak drága maga a gép, és a tartozékok hozzá.
2020. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A közelemben van egy darab, de valóban, nagyon ritka már. Talán Bács-, és Jász-Nagykun-Szolnok megyében még található több, elvétve.
2020. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!