Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átalakított külföldi autó...

Átalakított külföldi autó behozatala?

Figyelt kérdés

Szeretném megvenni egyik ismerősöm Golf 4-esét. Az autó jelenleg Portugáliában van, ott is van forgalomba helyezve. Viszont pár éve egy elég nagy átalakítás történt az autón, és így most nem tudom hogy itthon is megkapná-e a műszakit. Teljesen egyedi futómű került be alá (úgy gyártatták le CNC marógépen a különböző alkatrészeket), egy 2.2-es turbós motor van benne (nem tudom hogy miből származik), a fékek se gyáriak, ahogy a kipufogórendszer se, sőt még az üzemanyagtank pozíciója is módosult. Tehát gyakorlatilag az egész autó át van építve. Ott náluk egy szigorított műszaki vizsgán kellett megfelelnie az autónak, és utána simán megkapta a forgalmi engedélyt, viszont nálunk egy ilyen autó szinte biztos hogy nem kapná meg.

Van valami olyan opció amivel tudnám használni ezt az autót itthon is legálisan? Vagy mondjak le róla? A műszakijában a motor be van írva, de semmi más nincs, mert ott nem volt rá szükség (átalakításokat nem tüntetik fel külön).



2019. jún. 1. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van érvényes forgalmija és műszakija, amibe be van vezetbe az összes átalakítás és ezek dokumentálva vannak hivatalos úton, akkor elvileg simán átvezetik a módosításokat.

Elvileg.

Megnézem azt az okmányirodás kishölgyet aki portugál nyelvről ezt megoldja.


De azért belegondolva, egy fél millió Ft-os autóról van szó. Már elmenni nem éri meg Portugáliáig miatta.

Vegyél itthon egy 1.8T-t, rá a chip, meg alá egy papíros gewinde és töredékéből megvagy

2019. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Érvényes papírjai vannak az autónak. Viszont egyedül csak a motorcsere szerepel benne, illetve hogy az autó átalakított (nincs kifejtve hogyan) és X helyen Y időpontban átvizsgálták és megfelelőnek találták.

Amúgy az ismerősöm haza fog költözni és az autót is le szeretné cserélni. Ha meg lehet oldani, hogy lehessen itthon is használni, akkor én megvenném tőle, viszont ha nem, akkor még ott el fogja adni. Tehát konkrétan nem kellene messze mennem érte, mert hazajönne saját lábán.

Itthon ilyen autót csinálni nem lehet. Legálisan legalábbis biztos nem. Ő volt vele pár versenypályán (egyszer még a Nordschleife-n is), gyakorlatilag elsőkerekes autók közül a hasonló teljesítményű versenyautókat is meg lehet vele fogni. Egyszer én is vezettem az autót, tényleg nagyon jó lett, ilyet építeni egy egyszerű futómű kit-tel nem lehet.

2019. jún. 8. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!