Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elég a 75LE egy 2017es benzine...

Elég a 75LE egy 2017es benzines Mazda 2nél?

Figyelt kérdés
Első automat szeretném megvasarolni. Főleg pályán járnék vele havi 2x 3x. Városban ritkábban használnám, mert ott jobb a tomegkozlekedes. A Mazda 2-t néztem ki, használtan 2017es, benzines 1.5 motor,75 LE. Kérdésem, mivel nem értek hozzá, hogy elég e egy ilyen kis autónál a 75 Le, vagy érdemes lenne nagyobb teljesítményre koncentrálnom? 28/L

2020. jan. 4. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem csak a lóerőt kell nézni hanem a súlyt is.

Egy ilyen kisautónál bőven elegendő a 75 lóerő, jól is fog vele menni úgy 90-100km/h-ig de felette győzni fog a légellenállás.


Nem azt mondom, hogy nem fog menni pályán 130-al mert menni fog, de ekkora sebességnél már zabálni fog rendesen, hangos lesz, pörögni fog és nehezen fog gyorsulni.


De ha pl. max 100-110-el mész pályán akkor teljesen jó választás.

2020. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Pályára sajnos semmiképp, nem oda való motor. Nagyon sokat pörögne 120km/h felett, sokat fogyasztana, hamar tönkremenne.

Nem vagyok dízel párti, de azt javasolnám pályára, 1600-2000ccm3 közt. 110-130 le már elég, az tudja tartani szépen a 130-140km/h-ás tempót.

2020. jan. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Ha városba kellene, simán azt mondanám hogy elég a 75 paci, de pont autópályára kevés lesz. Vedd a nagyobbik motorral, azt hiszem a következő a 90 lovas, az már jobb lesz pályázni.

Nekem a 2 literes 120 lovas van Mazda3-ban, és még azzal is 5,9-6,2 között van a vegyes fogyasztásom, tehát ne aggódj a fogyasztása miatt.

2020. jan. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló LE-s autóm van és mindenhol tudom használni. Városban jobb mint a turbósak, autópályán meg nem megyek 100-nál gyorsabban.

Ha az autópályán 100 vagy 130-al megy az ember olyan 50 km távon 2-3 perc lehet a különbség, ami elenyésző.

Úgy hogy ha nem vagy egy nagyon versenyző tipus akkor nyugodtan megveheted, nem fogod hátrányát érezni.

2020. jan. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Főleg pályán járnék vele havi 2x 3x. Városban ritkábban használnám, mert ott jobb a tomegkozlekedes."


Erre a célra mért pont egy városi kisautót szeretnél venni? Hogy elég-e az relatív. Képes lesz 130-cal menni és nem is fog szétesni mint amiket itt okoskodnak.

8 év és bő 200.000km-en át ingáztam autópályán egy 1,3 tonnás 100 lóerős autóval. Igaz ez dízel volt, tehát nyomatéka is volt bőven. Mindig kihasználtam a sebességkorlátokat és se nem hullott szét, se nem ette le a hajamat, se nem éreztem kevésnek. A mazda2 1 tonna körül lehet, ha jól saccolom. Ezért a relatív kis szívómotorral nem olyan rossz a gyorsulása. A nyomatékszegénysége miatt a sebességi fokozatok valószínű rövidebbek. Azaz kevésbé komfortos nagyobb tempónál, pörgetni kell. Valamint nem a legbiztonságosabb pályára egy ilyen kis autó, mert nem oda tervezték. Kb ennyi a hátránya.

2020. jan. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!