Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kicsit ferdén áll a kormány...

Ha kicsit ferdén áll a kormány az nem gond?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy az autómnak a kormánya kb 1cm-el de talán fél centire áll csak el. Pl ha egyenesen megyek a kormány ferdébben áll meg a kormányzárnál tűnik fel. Egyébként nem zavaró. Fontos ezt beállítani egyenesre? Másnak is van ilyen?
2020. jan. 6. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha eddig egyenesen állt, akkor valószínűleg elállítódott a futóműved. Pl. egy nagyobb kátyú miatt. Érdemes ilyenkor ellenőriztetni, beállíttatni.
2020. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Gond

....

2020. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem állt egyenesen, mindig ilyen volt a futóművet jól beállították meg a vizsgán is átment az autó. Kormánykerék leterelése megoldható?Úgy tudom azok valamilyen rúdra vannak ráhelyezve és gondolom az lehet hogy nem a megfelelő bordázatra lett csúsztatva. Nem tudom hogy hívják.
2020. jan. 6. 19:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a vizsgán átment, még lehet, hogy nincs teljesen jól beállítva.

Az ilyen "kicsit ferdén áll de nem zavaró" dolgoktól szoktak félrekopni az első gumik, csak az a baj, hogy mire észreveszed, addigra már eldarálta a profil felét.

Én elvinném, hogy állítsák be.

2020. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A futóműállításnál alap, hogy a kormányt is beállítják egyenesbe. Az állítás után ferdén álló kormány trehány, vagy el nem végzett munkára utal.
2020. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De az autó nem megy félre, meg ha fékezek akkor se. Szerintem rosszul helyezték fel a kormányt, nem tudom mit csinálhattak rajta.
2020. jan. 7. 10:04
 7/12 A kérdező kommentje:
És kaptam papírt róla a futóműbeállításról hogy okés megcsinálták. Jól ismerem a szerelőt nem városi vagyok..
2020. jan. 7. 10:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ferdén áll a kormány, újrabőrözés miatt vettük le, visszarakásnál a szerelő elég ferdén rakta fel, aztán visszavittem, azóta egy fokkal jobb, nyilván tökéletesen sose lesz egyenes, most olyan, hogy az egyik indexkart nem lehet látni, ha egyenesen megy a kocsi. Kerekek meg hol balra, hol jobbra húznak, nem tudom, van-e összefüggés.
2020. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na nálam is ugyanez a helyzet, csak annyi különbséggel hogy nekem nem megy az autó félre. Nekem csak a kormány ferde mert ha kiveszen a kulcsot és mozgatok a kormányon hogy zárja akkor zár annál a pozíciónal kb fél centis 1cmes eltéréssel. Ha vezetek akkor ha egyenesre állítom a kormányt akkor ferdén megy jobbra az autó kicsit.. Na ugye ezt biciklinél egyszerű volt mindig mert a két lábammal összeszorítottam és egyensebe tettem. :D Na de autónál hogyan? Szereljem le a kormányt? Gondolom ehez szerelő csak nem kell.
2020. jan. 7. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, a kormányt kell leszerelni és egy felosztással odébb rakni. Én szerelőre bíztam a légzsák meg a gombok miatt, de ő is alig tudta megcsinálni, mert a márkaszervizben légzsákcserénél szét***ták a csavart.
2020. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!