Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ingadozik az alapjárat...

ZZsano kérdése:

Miért ingadozik az alapjárat a Skoda Octavia-n?

Figyelt kérdés
Van egy Skoda Octavia 2003-as 16 BFQ motorkóddal. A probléma az, hogy gázadás után az alapjárat nem esik vissza, hanem kb 1600-1700 körül ingadozik és majd csak kb. 1 perc után áll vissza 800 körülre. Van egy 01314 es hibakód amit nem lehet törölni és egy 18070 amit lehet ugyan törölni, de indítás után vissza jön. Lehet, hogy ezek a hibák nem is kapcsolódnak össze!? Válaszokat előre is köszönöm.
2020. jan. 8. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek törölgeted a hibakódokat ha a jelentésükkel sem vagy tisztában? Azt hiszed ettől megjavul az autó?
2020. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Látom Te érdemben tudsz másokon segíteni. Ha értelmes választ nem tudsz, akkor minek irogatsz? Nem is tudod az előzményeket,mégis kritizálsz? (sok minden meg lett nézve és cserélve az autón, leírhattam volna de akkor egy A4 es oldal tele lett volna.) Tudod, talán akad még rajtad kívül is rendes ember aki már tapasztalt ilyen hibát. Azért köszi a jóindulatodat és segítőkészségedet.
2020. jan. 8. 12:50
 3/4 anonim válasza:

Két verziót tudok neked mondani:

1. Az autó elektronikája automatikusan dúsítja az üzemanyagot a megfelelő szintre, főleg télen. Ha ezután visszaáll rendes fordulatra, akkor nincs baj.

2. A lambda-szonda is tud ilyet csinálni. Nekem is az autómon azt hozta a gép, ugyanis nekem ingadozik az alapjárat, sokszor olyan, mintha nyomnám neki a gázt, de közben nem, majd visszaesik 800 körülire a fordulatszám, rázkódik egy picit az autó, majd visszaáll normálisra.

2020. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Péter82 válasza:

Szia,


esetleg lett rá megoldás, nekem is hasonló a gondom.

2021. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!