Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tudok tenni?

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Októberben történt egy olyan eset, hogy a kereszteződésben egy másik autós mögött várakoztam. Ekkor hirtelen hátulról a kisutcában, ahol várakoztam, hogy kihajtsak a főútra egy kisházból kihajtott egy platós mercedes és nekem tolatott kicsit. Kiszálltunk, telefonszámot cseréltünk, lefotóztam a kárt és mivel a barátnőm szülei ismerik látásból a csávót és normális tagnak tűnt beleegyeztem abba, hogy mindannyian menjünk csináljuk a dolgunkat és keres majd. Azóta már többször beszéltünk,de még mindig nem fizetett. Volt, hogy hívtam nem vette fel. Viszont sajnos szégyent hozva a férfi társaimra elég naív vagyok és múltkor azt mondta, hogy kórházban van és majd januárban keres. Azóta is várom, hogy a 15 ezer forintos kárt kifizesse.

Szerintetek mi tévő legyek? Tudom nem kellett volna ilyen hülyének lennem, ezt feleslegesen írjátok le. Tudok valamit tenni törvény nevében? Vagy beszéljek pár haverommal,hogy segítsenek befenyíteni? Szúrjam ki a kerekét? Mi tévő legyek?



2020. jan. 13. 13:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Üdv.

Nem tudom mi a francért válaszolsz, ha nem tudsz érdemlegeset hozzáfűzni?

Kifejtenéd, hogy ennek szerinted mi értelme?

Nem igazán kultiválom az ilyesfajta "válaszadókat".

2020. jan. 13. 13:53
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Még jó, a kultivál teljesen mást jelent.


Mit nem értesz? Átvert, nincs bizonyítékod, nincs betétlap, így jártál. Tanulópénz

2020. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Keress utána rendesen, hiszen jól használtam.


Azért más normális válaszát is várom, hátha... :)

2020. jan. 13. 14:06
 4/16 D. Brasco ***** válasza:
72%
Drága kenyér....a szomorú magyar valosag,hogy 15ezer forinon megy itt a vergődés....meg a "befenyítés" illetve a "kiszűrom a kerekét"........ez valami mérhetetlenül szánalmas.......
2020. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azonnal papírok máskor. De a magyar biztosítók korrektségét ismerve, ha nem 15 papírról van szó, akkor a legjobb ha rendőr is van, mert lehet hogy az ember nem ver át, de a biztosító már biztos megpróbál kibújni.
2020. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudod rendkívül szegény családból származom. 5 éven keresztül minden nyáron dolgoztam, (nem nem ilyen kis pitiáner nyári diákmelókat stb-t), hogy tudjam egy részét félre rakni és lehetőségem legyen egy autót venni. Majd tavaly januárban megvettem egy Opel Vectra B-t, tehát nem egy ferrarit. Erre szeptemberben neki tolat egy barom. Szerintem teljesen jogosan pattogok itt azon, hogy, s miként tudnám megoldani a helyzetet. Mivel azt amiért keményen megdolgoztam szeretném, ha hibátlan lenne,s nem lenne rajta ilyen ronda sérülés. :)
2020. jan. 13. 14:33
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó!


Milyen papírokra gondolsz ilyenkor? Tényleg nem tudom, mert első autóm és első ilyen szituációm volt. Pontosan mit és hogyan kellett volna tegyek? :) Azt tudom, hogy elrontottam már.

2020. jan. 13. 14:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Ahol elismeri a károkozást, van is ilyen formanyomtatvány a biztosítóknál. Én pl voltam hunyó németországban, lefékeztem, aztán kicsit vissza kellett tolatnom, és pont megnyomtam a mögöttem levőt. Mivel kicsi volt a kár meg siettem is, mondtam hogy írhatunk papírt ahol elismerem, aztán ha drága akkor lebiztosítózzuk, ha nem akkor fizetem. Kiderült hogy ő is biztosítós, így magát jól bebiztosította. Erre mondtam, hogy azért tegyen bele egy olyan részt, hogy a kár megtérítése után nem fog reklamálni esetleges későbbi sérülések miatt, ebbe bele is ment, aztán rendeztük a számlát. Kb. Ez lehet egy korrekt eljárás. Csak mint mondtam, magyarországon a szüleim tapasztalták, hogy pl egykőfelverődést elismert az előttük menő, akkor sem fizették ki. Később mesélte egy ismerős káresetes ügyvéd, hogy ki van adva abiztosítóknak, hogy csak akkor fizessenek, ha polgári perre megy az ember, mert a legtöbben erre már lusták.
2020. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Uhh... azért nem semmi mekkora férgek a biztosítók.

Köszönöm szépen a válaszod! További szép napot!

2020. jan. 13. 15:13
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Egy ilyet kell kitölteni pontosan, értelem szerűen, ezt elfogadja a biztosÍtó.

file:///C:/Users/Lajos/Downloads/Baleseti-bejelent%C5%91-nyomtatv%C3%A1ny.pdf

2020. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!