Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek sincs értelme a...

Szerintetek sincs értelme a jogsinak így?

Figyelt kérdés

Éhbérért dolgozom (155 ezer FT nettó) és így nem látom értelmét hogy letegyem a jogosítványt mert úgy sem tellene kocsi fenntartásra.

Szüleim szerint viszont jól jöhet bármikor.



2020. jan. 15. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, jól jöhet bármikor. Gondolom a jövőben nem éhbérért tervezel dolgozni majd.
2020. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Észak Keleten lakom nem.igazán van erre jobb munka
2020. jan. 15. 14:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerdes h a 155 nettobol fizetsz e lakbert, rezsit, kajat, szoval naprol napra elsz, vagy a szuleid tartanak el.


Fontos h kifogj egy megbizhato autot. Nekem van fel eve egy 15 eves mazda3am, egy ftot nem koltottem még ra, de ha beutne vmi tobb tizezres javitasi ksg en is baj a lennek mert nincs sporolt penzem.

2020. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg bármikor jól jöhet, hiszen azzal akár munkát is tudsz találni.
2020. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Mindenképp rakd le a jogosítványt. Sosem tudhatod hogy mit hoz a jövő, ne szalassz el azért egy jó lehetőséget mert nincs jogosítványod.

Most ennyit keresel, de honnan tudod hogy mi lesz később? Ki mondja hogy arról a környékről nem teheted ki a lábad?


Én a 20. születésnapomon eléggé magam alatt voltam, nem láttam az utat hogy bármikor is kinyöghetném egy ház árát, még akkor sem ha száraz kenyéren és vízen éltem volna. Hamarosan 30 leszek, gyerek otthon vár, igaz hitelre de ház már van, mellette gyűlik fejlesztésre (bővítés, garázs, napelem), 3 autó az udvaron.

A házon kívül soha, semmire nem vettem fel hitelt.


Csináld meg a jogosítványt mindenképp, utána gondolkozhatsz hogy milyen lehetőségeid vannak.

2020. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Én azt mondom, ha nincs szükséged az autóra akkor felesleges a jogsi is.

Lehet hogy évekig nem is kell, akkor meg minek fizetnél feleslegesen. Ha most levizsgázol és sokáig nem lesz autód, nem tudsz gyakorolni, akkor azt a kicsit is elfelejted amit addig tudtál.

Ha levizsgáznál akkor nagyobb lesz a nyomás rajtad , mindenki szekál majd hogy akkor meg miért nem veszel autót.

2020. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Azt Te döntsd el van e értelme... A szülők többnyire jól látják a dolgokat csak erre a gyerekek már sok év után jönnek rá...

Nekem is van C jogsim kb 18 éve, sosem használtam. De ahogy állnak a szakképzés reformjával lehet hogy szükségem lesz rá... Mert van, csak elő kell kapni....

2020. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csináld meg, mert később biztos, hogy szükséged lesz rá. És csak drágább lesz. Én is vertem a fejem a falba, amikor a középiskolában megszervezték az oktatást, 40-50000-ből mindenkinek meg lett a jogsija, aki jelentkezett. Akkor úgy gondoltam, ráérek...5 évvel később még egy százas se volt elég, és munka mellett buszozhattam oktatásra.
2020. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha 18-20 évesen raktam volna le akkor fele annyiba került volna mint 30 évesen.
2020. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha otthon élsz, és a szüleid autóját kölcsön tudod néha kérni, akkor szerintem mindenképpen érdemes megcsinálni. Már csak azért is, mert olcsóbb már nem lesz a képzés, drágább viszont egészen biztosan. Nekem 4 hónapja van jogosítványom, és 300 ezer forintba került (vidéken!). Azóta sincs saját autóm, viszont a családi autón sokat gyakorolok, és addig is gyűjtögetek sajátra.

Hidd el, hogy később sokkal nehezebb lesz, mikor már mondjuk elköltözöl, és neked kell eltartani a családodat. Ha otthon élsz, és tudsz gyakorolni a családi autón, akkor hajrá, csináld meg minél hamarabb.

2020. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!