Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme téli gumit rakni...

Van értelme téli gumit rakni az autóra most hogy olyan globális felmelegedés van Magyarországon hogy nem esik a hó és szinte alig van fagypont alatti hőmérséklet?

Figyelt kérdés

2020. jan. 1. 17:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem igazán.
2020. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

Van

Pláne, hogy kötelező

2020. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha tudod nélkülözdni akár 3-4 hétig amíg hó van akkor nem kell.
2020. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

De sok marha van te jó ég...

Nem is kötelező,és nem is hóhoz kötött...😊

2020. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Itt ezt hiába kérdezed meg mert lehurrognak ha nem akarsz feltenni.

Mert sokan felrakták és a többi mindenki hülye ők szerintük.

Engem is mindíg lepontoznak ha írok valamit, most is az lesz.

De én se teszek addig amíg nem kötelező.

Ha véletlenül meg nagy hó leesne akkor felteszem a hóláncot és kész. Persze az én nyári gumim pont olyan jól kapaszkodik a hóban mint a téli gumi, a jégen meg tök mindegy.

Meg ha olyan az időjárás akkor például ahol ellehetne menni 70-nel, én ott megyek 50-et és már jó is.

[link]

2020. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha sokat jársz hegyi utakon, nagy lejtőn/emelkedőn akkor érdemes. Egyébként elég a 4 évszakos.


És a kettes válaszadó téved, Magyarországon NEM KÖTELEZŐ a téli gumi.

2020. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Azta mindenit.. Vannak bajok..

7c fok alatt jobb a tèligumi klasszisokkal.

Attól hogy most nincs hideg kèsőbb vagy jövőre mèg lehet. Jobb az elővigysázatosság! Èn egyszer ugy szálltam be nyári gumikkal a règi kis skodával az orgonabokorba a jeges úton hogy ha nem lett volna árok ,simán beugrok Mari nèi mellè a falonkeresztül vadangyalt nèzi..


A globális felmelegedès az nem azt jelenti hogy sohasem lesz hideg ,hane hogy szèlsősèges lesz az időjárás.

Ma plusz 20C holnap minusz -15..


[De ha ilyen enyhe marad pár szezonon át az idő akkor lejárom a règi guikat èslehet beruházok egy 4 èvszakos gumikèszlere.

2020. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
Azért ne lepődj meg, ha nem fog fizetni a biztosító
2020. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A tél nem attól tél, hogy hó van.

A téli gumit sem akkir kell kapkidva átszereltetni, amikor leesik a hó, és háborogni, ha a gumis csak hetekkel később hajlandó fogadni.

Magyarországon október végétől április elejéig-közepéig 'téli gumis" az időjárás, függeten attól, hogy van-e hó.

A hőmérséklet visszaesése gondolom érzékeletően tóbbnyire azért nem a nyarat idézi

2020. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha tudsz ésszel közlekedni a csúszós párás taknyon is,(bár azon a téli is ugyanúgy csúszik) és kibírod azt az évi 2-3 napot amikor hó van az úton, vagy ónos eső, akkor túlélhető simán. vagy veszel négyévszakost ha átlag kocsid van.
2020. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!