Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Otthoni autómosásnál hogyan...

Otthoni autómosásnál hogyan lehet elérni a foltmentes karosszériát a végén?

Figyelt kérdés
Leginkább a szarvasbőrös szárazra törlés érdekel. Akárhogyan csinálom, a végén ha közelről nézem, mindig látszódnak a vízcsíkok amit a szarvasbőr okoz. Néhány törlés után csurom víz a szarvasbőr, ezzel hogyan lehet szépen, foltmentesen törölgetni? Előbb utóbb magába szívja a szarvasbőr, és akkor tiszta víz lesz már és látszik a csík... Ti hogyan csináljátok?
2020. jan. 15. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebben ioncserélt vízzel leöblítettem. (Ezzel dolgoztam, nem nézte senki, ha 5 litert saját célra elhoztam autómosásonként.)

Újabban direkt erre a célra való autótörölközővel leszárítom a karosszériát rögtön mosás után, hogy ne tudjon rászáradni a vízkő. És gyorswax-szal áttörlöm mikroszálas kendővel. Még nem vettem észre, hogy foltos lenne az eredmény.

2020. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Öblítés után használsz Szilikonos vízlehúzót ? Ez után erdemes bőrviledával törölni .,
2020. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szarvasbőr semmit sem ér.

Viledának volt régen az üzemikonyhai törlője, az szuper volt, valami hasonlót szoktam venni most is, 1,5m tekercsben árulják, négyzethálós mintája van és világoskék.

Esetleg utána még egy mikroszálassal átfutni rajta.

2020. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem használok szilikonos lehúzót. Öblítés után elkezdem törölgetni szarvasbőrrel, de sajnos eddig nem lett jó a végeredmény.
2020. jan. 15. 17:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Nézegetem ezt a szilikonos vízlehúzót videókon, úgy látom nagyon jól működik. Azt hiszem kipróbálom mindenképp!
2020. jan. 15. 17:40
 6/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a szilikonos lehúzót ajánlom, aztán áttörölni szárazra
2020. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahova én járok, ott az utolsó program ilyen waxos öblítés. Azzal gyorsan körbeszaladok az autón, és olyan szépen szárad meg, hogy semmi nyom nem marad, tükörtiszta az egész. Csak az üvegeket szoktam letörölni, azt is azért, hogy kilássak, mikor megyek haza.
2020. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!