Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul az autóm?

Miért nem indul az autóm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2000-es 1.6 G Astránk. Szeretnék tanácsot kérni, az autónak alkalmi hibája van, nagyon bosszantó, egyre sűrübben fordul elő. A Ha leállítjuk azt rettegve tesszük, mert vagy elindul vagy nem. A kulcsot elfordítom és semmi nem történik, az önindító nem teker, nem húz be, nem kattan, csak a műszerek világítanak. Negyed óra -20 perc-es beteszem-kiveszem a kulcsot , próbálom indítani, mire végre egyszer csak beindúl, aztán hibátlanul megy tovább a következő leállításig. Eleinte ritkábban csinálta hetente egyszer, mostmár szinte minden alkalommal, a számítógép hibát nem jelez, mindkét gyári kulccsal ezt csinálja, most is szerelőnél van, gyújtáskapcsolóbetétet cseréltek benne, a hiba még mindig meg van. Ha valaki tudná mik lehetnek a hiba okai, azt megköszönném.

2020. jan. 15. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Első körben én az önindítót is megnéztem volna.
2020. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Villamossági szerelőhöz kellene vinni . Apósom H astrával járt ugyan így autószerelőtől autószerelőig járt az autó nem találtak semmit . Végül el vitte egy villamoságishoz ahol meg tudták csinálni , pontosan nem tudom mit cseréltek rajta , de már újra hibátlanul teszi a dolgát a gép .

Autószerelővagyok , de én csak V8-as és V12-es autókat csinálok főleg amerikai gépeket így én nem próbálkoztam vele sem szerszámozottság sem olyan szintű hozzá értésem nincs európai kis motoros autóhoz . Amerikai autók jobban vonzották így én érte specializálódtam és csinálom is őket igen szép számmal .

2020. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elnézést lemaradt, hogy az is ki lett cserélve.
2020. jan. 15. 18:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2020. jan. 15. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért cseréltek gyujtáskapcsoló betétet?

Az önindítóhoz megy egy vezeték, nem túl vastag.

Ezen jut el a 12 Volt a gyujtáskacsolótól (relén keresztül?) az önindító behúzó tekercséhez.

Ha ott nem jelenik indításkor egy próbalámpán láthatóan a feszültség, akkor az önindító még jó lehet, mert villany nem tud mit csinálni.

Ez legyen az első kör...

2020. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

villany nem > villany nélkül nem

Csereberélünk mindent, anélkül, hogy valamiféle hibakeresést csinálnák, legalább indulásnak eldöntendő mi is lehet a baj?

2020. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne szerelőhöz vidd, hanem aki ért az elektromossághoz.

AZ kitudja mérni hogy hol van áram és hol nincs.

2020. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mint laikus gyanakodnék a relére is. De egy autóvillamosságis fogja tudni megállapítani biztosra mi a baj!
2020. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!